במהלך סוף השבוע זוהתה עלייה בניסיונות למתקפות נגד מספר בתי חולים וארגונים רפואיים – כך נמסר הבוקר (ראשון) ממשרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי. על פי הודעתם, היערכות מוקדמת ותגובה מהירה של המרכז והצוותים בשטח בלמה את ההתקפות ולא נגרם נזק.

לא דווח אם ידוע מי הגורמים שתוקפים את בתי החולים ואם מטרת התקיפות היא עבור קבלת כופר או התקפות של ארגונים עוינים. בתוך כך, נמשכת העבודה של מרכז הסייבר במשרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי וצוותים נוספים בבית החולים הלל יפה במטרה להחזיר את מערכות המידע של בית החולים לפעילות שוטפת באופן הדרגתי ומאובטח בהקדם.

"משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי מבצעים בימים האחרונים פעילויות רבות מול גופים במגזר הבריאות לחיזוק נוסף של רמת ההגנה תוך איתור נקודות תורפה חדשות במרחב שעשויות לשמש לתקיפות ופנייה לגופים לסגירתם", נמסר.

ביום חמישי המשטרה הודיעה כי יחידת הסייבר בלהב 433 פתחה בחקירה פלילית בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה, אודות פריצה למערכות המחשוב בבית חולים הלל יפה ודרישה לתשלום כופר בתמורה לשחרור הנעילה. נמסר כי "במסגרת החקירה מתבצע שיתוף פעולה בין-לאומי עם גורמי אכיפת החוק במדינות זרות".