האקרים פרצו הערב (שני) לשרתים של חברת Voicemeeter, שמספקת שירותי טלפוניה לחברות ענק בישראל, כמו פרטנר, מובילאיי, צ'ק פוינט וגט טקסי. על פי הדיווח, בחברה החליטו שלא לשלם את הכופר והודו שנמצאים תחת מתקפת סייבר.

ככל הנראה ההאקרים הציעו מידע למכירה על 8,000 לקוחות. בשל הפריצה, חברת התקשורת הורידה את האתר שלה מהרשת. עוד דווח כי ההאקרים הציגו שיחות קוליות שקיים עם לקוחות וציינו כי פרצו לשרתים של חברת Voicemeeter.

בתחילת החודש האקר המכונה SANGKANCIL פרץ לאתר City4U המשמש עיריות ומוסדות בשלטון המקומי לגביית תשלומי תושבים וחשף פרטים אישיים של עשרות ישראלים. לדבריו, הוא השיג מידע של מיליוני ישראלים. יחד עם זאת, המידע שחשף עד כה מגיע מדליפות ישנות יותר ולא בהכרח עדכניות.

התוקף פרסם יותר מ-139 צילומי מסמכים של תעודות זהות ורישיונות נהיגה ישראליים ישנים - משנת 2012 וקודם לכן. כרגע אין עוד אינדיקציה לכך שמדובר בדליפת מידע חדשה או שבידיו מידע עדכני ויקר ערך.

מחברת וויסנטר נמסר: "החל משלשום בערב (18.9) אנחנו חווים התקפת סייבר על המערכות שלנו, המבוצעת על ידי קבוצת האקרים מחו"ל. עם תחילת הארוע עדכנו את הרשויות. מהרגע הראשון, האירוע מטופל מיד ומהיר לאורך כל הזמן, וכדי שבמהלך השעות הקרובות כל המערכות יחזרו לעבודה תקינה ובמינימום פגיעה בלקוחותינו. מתוך אחריות מלאה ללקוחותינו יידענו אותם באופן יזום על האירוע והשבתת המערכות, ואנו נמצאים איתם בקשר שוטף. לקוחות שיש להם חשש שמידע דלף לצד הפעילות שאנו מבצעים מוזמנים לעדכן ואנו מבטיחים לתת מענה ראוי בשקיפות מלאה בכל זמן בהתאם".