עשה היסטוריה: ארטיום דולגופיאט זכה הבוקר (ראשון) במדליית זהב בהתעמלות, והביא לישראל מדליה שלישית מטוקיו. כיאה לאלוף אולימפי, גם חשבון האינסטגרם שלו מתפוצץ – עם אלפי עוקבים חדשים תוך שעות בודדות.

עד כה, נראה שדף האינסטגרם של דולגופיאט היה שמור למשפחה, לחברים ולאוהדים השרופים ביותר של תחום ההתעמלות; עם היוודע דבר זכייתו, מניין העוקבים שלו נסק והכפיל את עצמו תוך שעות בודדות – כך שהוא עומד על יותר מ-19 אלף, נכון לרגע כתיבת שורות אלה. 

דף האינסטגרם של דולגופיאט כולל 172 פוסטים, אך רק שלושה מהם עלו בשנת 2021. נראה שבשנה שעברה הוא התמקד בתיעוד חזרתו לשגרת אימונים, אחרי הפציעה המסוכנת בצווארו שהשביתה אותו למשך כחודש, והשנה הוא דילל אף יותר את נוכחותו ברשת.

View this post on Instagram

A post shared by Artem Dolgopyat (@dolgopyat_artem)

הפוסט האחרון שפרסם, בו בישר על זכייתו במדליית כסף בתחרות בוורנה שבבולגריה, עלה ב-31 במאי – ומאז הוא לא פרסם דבר. פעילות דומה נרשמה גם בדף הפייסבוק המקצועי שלו, שכולל 1,422 לייקים בלבד, ומשמש "מראה" של דף האינסטגרם הפופולרי יותר. 

View this post on Instagram

A post shared by Artem Dolgopyat (@dolgopyat_artem)

הזינוק של דולגופיאט ברשתות לא מפתיע: גם המדליסטית הראשונה של ישראל השנה, אבישג סמברג, רשמה זינוק מרהיב באינסטגרם אחרי זכייתה. ב-16 ביולי עמד מניין העוקבים שלה על 18,306 בלבד, והיום הוא כבר נושק ל-225 אלף.