חודש הגאווה גם בהייטק: ענקית הטכנולוגיה אנבידיה המעסיקה בישראל כ-2,500 עובדים הכריזה הערב (רביעי) על החזר מימון מלא עבור הליכי פונדקאות ואימוץ, בארץ ובחו"ל, לכל עובד ועובדת שיחפצו בכך – וללא הבדל מגזרי, נטייה מינית, מצב כלכלי, מצב משפחתי או מגבלה כספית.

"לא יהיו פה עובד או עובדת שירצו להיות הורים ויוותרו על החלום מסיבה כלכלית", הבטיח עו"ד גדעון רוזנברג, ראש מערך משאבי האנוש באנבידיה ישראל. "הזכות להורות היא זכות בסיסית ואנחנו שמחים להכריז על המהלך במיוחד עכשיו, בחודש הגאווה".

ענקית הטכנולוגיה אנבידיה שמפתחת שבבים ופלטפורמות בינה מלאכותית לשלל תעשיות ושווקים, הודיעה כבר בעבר כי תעניק מענק של 60 אלף שקל ותוספת של חודש חופשת לידה לכל עובד או עובדת בהליך פונדקאות, אך כעת היא מרחיבה את התמיכה ומסירה את המגבלה הכספית על מימון ההליך היקר, כך שהיא תעניק החזר מימון מלא וללא תקרת עלות לעובדים ולעובדות.

לאחר שרכשה את מלאנוקס, אנבידיה היא אחד המעסיקים הגדולים ביותר בשוק ההייטק המקומי. עובדי החברה בישראל פזורים בשבעה מרכזי פיתוח: יוקנעם, תל אביב, רעננה, ירושלים, באר שבע, קריית גת ותל חי. מרכז הפיתוח של אנבידיה בישראל הוא אחד הגדולים ביותר של החברה מחוץ לארה"ב והוא מצטרף למספר מצומצם של מדינות מסביב לעולם שבהן בחרה אנבידיה להקים פעילות מחקר ופיתוח ענפה.