הדגלנים בטקס המשואות בקאמבק מסחרר. אחרי שהאיסור על התקהלויות מנע את השתתפותם בטקס יום העצמאות ה-72, השנה הם חוזרים לבצע תרגילי סדר, וחושפים צורה חדשה: מזרק שמשפריץ פעמיים. התיעוד מהחזרות הגיע לרשת והפך במהרה לוויראלי, כשבשעות האחרונות הטוויטר בישראל מתפוצץ עם הערות שנונות ומשעשעות – אך גם עם ביקורת נוקבת.

"אתם בוודאי שואלים את עצמכם, כמה מטומטם הולך להיות טקס המשואות השנה?", כתב המוזיקאי אבי ברק בציוץ שזכה ליותר מ-600 לייקים וצויץ מחדש 125 פעמים. "הדגלנים האומללים, ממחיזים הזרקה של חיסון, מה שנראה יותר כמו המחזה של סרט פורנו סוג ד'", הוסיף. הבלוגרית איריס בוקר, שכתבה בציוץ שפרסמה ב-8 באפריל כי "יחידת הדגלנים מתאמנת כבר שבוע על תצורת סמל המדינה בצורת חיסוני פייזר בטקס", צייצה הבוקר: "כשבדיחה הופכת מציאות", וזכתה לכ-150 לייקים.

לא כולם מתנגדים, כמובן. בין הגולשים היו גם כאלה שקראו להביע תמיכה בדגלנים ולהודות לממשלה על מדיניותה בנושא החיסונים. "דעה לא פופולרית משום מה: דגלנים בצורת מזרק זה אחושרמוטה מוצדק, כי בזכות החיסונים אנחנו מהמדינות הראשונות בעולם שיוצאות מהקורונה", כתב הגולש גיא גולד.

הגולש רוני איתן הוסיף: "אני מבין שאני אמור להיות מזועזע מזה שחיילי צה"ל יעשו במסדר בהר הרצל צורה של מזרק. זה שישראל הצליחה להיות המדינה המחוסנת בעולם, זה הישג שמותר לנו הישראלים להתגאות בו".