שרתים של חברת Electronic Arts, שאחראית על כמה מהמשחקים הפופולריים בהם פיפ"א, באטלפילד ועוד כותרים מובילים בעולם, נפרצו בידי האקרים שהצליחו לחלץ מאותם שרתים מאובטחים לא פחות מ-780 ג'יגה של מידע - חלקו רגיש. כך דווח אמש (חמישי) ברשת VICE.

מומחי אבטחה עצמאיים סרקו פורומים שונים באינטרנט וסיפרו ל-CNN כי אותם האקרים שהצליחו לחדור לשרתים טוענים כי הצליחו לשים את ידיהם על קוד המקור של המנוע הגרפי Frostbite - שנמצא בין היתר בפיפ"א, מאדן ומשחקים נוספים שמפתחת החברה.

אותם האקרים התגאו בכך שאותו קוד מעניק להם "יכולת מלאה לניצול כל השירותים של EA". עוד טענו כי הצליחו לגנוב כלי פיתוח לפיפ"א 2021 שכבר הושק באוקטובר האחרון - ושמהווה חלק מפיפ"א 2022.

דובר של החברה הסביר כי נתונים של שחקנים לא נפגעו, אך מומחה הסייבר ברט קאלו הסביר ל-CNN שאיבוד השליטה על קוד המקור עלול להוות בעיה עסקית של ממש ל-EA. "תיאורטית, ניתן להעתיק קוד מקור על ידי מפתחים אחרים או להשתמש בו ליצירת פריצות למשחקים", אמר.

דובר חברת EA התייחס לאירוע ואמר: "אנו חוקרים אירוע פריצה לאחרונה לרשת שלנו שבו נגנבה כמות מוגבלת של קוד מקור למשחק וגם כלים נלווים. לא הייתה [להאקרים] גישה לנתוני שחקנים, ואין לנו סיבה להאמין שנשקפת סכנה לפרטיות של השחקנים. בעקבות האירוע כבר ביצענו שיפורי אבטחה ואנחנו לא צופים השפעה כלשהי על המשחקים שלנו או על העסק שלנו. אנו עובדים באופן פעיל עם גורמי אכיפת החוק ומומחים אחרים כחלק מהחקירה הפלילית המתמשכת הזאת".