יוטיוב הודיעה אמש (שלישי) על השעיית חשבונו של הנשיא טראמפ למשך שבוע לפחות. זאת, בעקבות חריגה מכללי השימוש בפלטפורמה והסתה לאלימות באחד מהסרטונים שהעלה לאחרונה. הסרטון הספציפי שהוביל לנקיטת הצעדים כבר נמחק, ויוטיוב סירבה למסור באיזה סרטון מדובר בדיוק. בהמשך לכך, הרשת החברתית חסמה את התגובות לכל סרטוניו של הנשיא, והסירה תכנים מהערוץ הרשמי של הבית הלבן.

עד הבוקר, יוטיוב הייתה הרשת החברתית הגדולה היחידה שלא הטילה הגבלות על טראמפ או חסמה את הפצת תכניו. "אחרי בדיקה מעמיקה, ולאור החששות מהסיכון המתמשך להתפרצות אלימה, הסרנו תוכן חדש שעלה לערוץ היוטיוב של דונלד טראמפ והשענו את החשבון", ציין דובר יוטיוב בהצהרה לתקשורת. "כתוצאה מכך, הסרטון חסום מהעלאת תכנים חדשים או מהעברת שידורם חיים למשך שבעה ימים לפחות, וייתכן שתקופת ההשעייה תוארך".

אם פספסתם, האירועים בגבעת הקפיטול הובילו את טוויטר לחסום את חשבונו של הנשיא טראמפ לצמיתות ואת פייסבוק להשעותו עד 20 בינואר, וכעת נראה שהן נוקטות בצעדים נוספים. שלשום (שני) הודיעה פייסבוק כי הסירה את כל הפוסטים עם הסיסמה "הפסיקו את הגניבה" (Stop the steal), וטוויטר הסירה 70,000 חשבונות שנקשרו עם תורת הקונספירציה QAnon.