אחרי שביצע מעשים מגונים: ג'ייסון קמפבל, רופא מפורסם בטיקטוק שצבר כ-260 אלף עוקבים במהלך המגפה, עומד בפני תביעה בגובה 45 מיליון דולר. את התביעה הגישה עובדת סוציאלית במוסד בו ערך את התמחותו כרופא מרדים.

סדרת המעשים הפליליים שהפנה קמפבל כלפי העובדת הסוציאלית החלו בינואר 2020 ונמשכו שלושה חודשים. על פי התביעה, הוא שלח לה הודעות מיניות ותמונות של איבר מינו, למרות שביקשה ממנו להפסיק והבהירה לו שהיא לא מעוניינת במערכת היחסים הזו. ב-12 במרץ הוא ביצע את המעשה החמור ביותר, כשניגש לתובעת מאחור והצמיד אליה את גופו. היא התעמתה איתו בעקבות המעשה והוא כתב בהודעת טקסט שהוא היה "צריך לבקש רשות".

המעשים הסבו למתלוננת תחושות אי נוחות ונזק רגשי משמעותי ומתמשך, כשלדבריה תפקודה היומיומי נפגע; בחודש אוגוסט פתח בית החולים בבדיקה פנימית לאור התלונה, ובסופה הסתיימה התמחותו של קמפבל במקום. יחד עם זאת, היא ביקשה להגיש את התביעה באופן אנונימי, כדי להימנע מההתנכלויות שספגה אחרי שדיווחה על התנהגותו להנהלת בית החולים. 

לפי "אינסיידר", קמפבל התפרסם בטיקטוק באפריל 2020, בשלבים הראשונים של התפשטות המגפה. הוא זכה לכינוי "טיקטוק דוק" הודות לריקודים המעודדים שצילם עם הקולגות שלו. הסרטונים שלו היו כל כך ויראליים, שהוא הוזמן גם לתוכנית הבוקר המפורסמת "גוד מורנינג אמריקה". לאור הפרסומים אתמול (ראשון), הפרופילים שלו באינסטגרם ובטיקטוק הפכו לפרטיים.