בקרוב: הפרסומות בגוגל לא יתבססו יותר על נתוני הגלישה שלכם - כך על פי הודעת החברה שנמסרה היום (רביעי). הבשורה מגיעה לאחר שגוגל ספגה תלונות רבות מצד המשתמשים, שחשו כי פרטיותם נפגעת כתוצאה מהשימוש באותן טכנולוגיות המזהות באילו אתרים הם נוהגים לגלוש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השינוי שעשוי לחולל מהפך בתחום הפרסום הדיגיטלי, צפוי להיכנס לתוקפו בשנה הבאה. יחד עם זאת, בחברה בוחנים אפשרות למיקוד מודעות על פי אשכולות של צרכנים בעלי תחומי עניין דומים, כך שלדבריה תתאפשר הגנה על הפרטיות.

החברה הגדולה בעולם לקחה בחשבון שמהלך מסוג זה עשוי לעורר תגובה חריפה בקרב חברות רבות, שמסתמכות על מעקב כזה או אחר כדי למקד את המודעות שלהן ולמדוד את יעילותן. בתוך כך, דיוויד טמקין, מנהל המוצר של החברה אמר: "לא נבנה טכנולוגיות חלופיות כדי לעקוב אחר אנשים בזמן שהם גולשים באינטרנט". הוא הבהיר כי גוגל מחויבת להמשיך לאפשר מודעות ממוקדות על סמך נתונים שהחברות מקבלות באופן ישיר מהצרכנים.

מנוע חיפוש גוגל
מנוע חיפוש גוגל

בשנה שעברה הודיעה החברה כי היא מתכוונת להפסיק בתוך שנתיים את התמיכה לקוקיז (Cookies) צד שלישי,  חלק מהותי בעולם הפרסום הדיגיטלי, בדפדפן הכרום שלה. קוקיז אלו קבצים זעירים שאתרי אינטרנט מתקינים לדפדפן של הגולש, תוך שמשמשים לזיהוי, למעקב ולניתוח הרגלי הגלישה.