האם אחרי שנים של ציפייה, השעון החכם הבא של אפל באמת יוכל למדוד את רמת הסוכר בדם באופן לא פולשני? לפי האתר הקוריאני ET News, כנראה שכן.

בדיווח, שהתמקד דווקא בשעון החכם של המתחרה סמסונג, נטען כי אפל בוחנת דרכים שונות למדוד סוכר בדם באופן לא פולשני. הדיווח מתבסס על פטנטים שהגישה אפל בשנים האחרונות, וביניהם אחד משנת 2019 המתמקד במדידת השינויים בריח הגוף, ואחר המתמקד באיתור שינויים בעור בעזרת כלים אופטיים.

הדיווחים בדבר מדידת רמות הסוכר התחילו כבר בשנת 2017, כשאז צוין שהמנכ"ל המיתולוגי סטיב ג'ובס יזם את העבודה. לפי הדיווחים, המנכ"ל טים קוק השתתף בבדיקות ואף נשא עמו מד סוכר במשך כמה שבועות.

מדובר בתכונה שתהיה מועילה במיוחד עבור חולי סכרת נעורים, שמודדים את רמות הסוכר שלהם בדם באמצעות לקיחת מנת דם במשך היום. ייתכן שאפל מנסה גם להירתם למאבק כדי לעצור את התפשטות סוכרת מסוג 2 ולהתריע בפני משתמשים שנמצאים במצב טרום סוכרתי.

אפל וסמסונג, לצד יצרניות שעונים אחרות, מבקשות כבר שנים להפוך את השעון החכם לרופא קטן. כבר כיום ניתן למדוד בשעונים את רמת החמצן בדם (סטורציה) ולערוך בדיקת אק"ג. בחודשים האחרונים פורסם כי אפל החלה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת UCLA בקליפורניה, במטרה לבחון כיצד קצב הלב, תדירות ביצוע פעילות גופנית ודפוסי השינה משפיעים על הישנות תסמיני חרדה ועל דיכאון.