בשגרת הקורונה שאליה נכנס העולם כולו בחצי השנה האחרונה, אחד ההיבטים המרכזיים שעלינו להקפיד עליהם הוא הריחוק החברתי. מוצר חדש שפותח בבריטניה מאפשר בקרה על שמירת המרחק: מדובר בשרשרת בשם BUMP, שתצפצף בכל פעם שאחד מאלו שעונדים אותה מתקרב לטווח של פחות מ-2 מטרים לאדם אחר. במרתון לונדון שייערך ביום ראשון הקרוב – יחוייבו 100 המשתתפים לענוד את השרשרת, כדי להקפיד על ההנחיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המטרה של הפיתוח הטכנולוגי החדש, מטעם חברת הרובוטיקה "ת'רסוס" היא לתרגל את אלמנט הריחוק החברתי. השרשרת המיוחדת כבר החלה להימכר, ונמצאת בשימוש בעיקר במפעלים ובחברות שונות. על העובדים כולם לענוד את השרשרת, ובכך להיכנס למאגר מידע, ששומר בזיכרון את פעולותיהם ותנועותיהם.

במידה שאחד ממשתמשי המוצר מאובחן כחיובי לקורונה – באמצעות הזיכרון ניתן אף לאתר את כל מי שהתקרב אליו למרחק של פחות מ-2 מטרים. "המטרה של BUMP היא ללמד אנשים כיצד להקפיד על ריחוק חברתי, דבר שאיננו טבעי", אמר בראיין פלמור, מנכ"ל החברה. "כדי לעשות זאת עלינו לתת תזכורות עדינות כשאחד חודר למרחב האישי של השני".

השרשרת הייחודית והחדישה תקבל חשיפה משמעותית ביום ראשון הקרוב – במהלך מרתון לונדון. השנה, בשל מגבלות הקורונה, האירוע לא ייערך כמרתון עממי, אלא ישתתפו בו מספר מצומצם של 100 רצי עילית. כל אותם המרתוניסטים יידרשו לענוד את השרשרת – מאחר שגם הם מחויבים לשמור על מרחק של 2 מטרים זה מזה.