כולנו מכירים את התחושה המעצבנת הזו כשמתנגן לנו בראש ואנחנו פשוט לא מצליחים להיזכר איך קוראים לו או מי שר אותו. יש פתרון חדש: ביום חמישי האחרון השיקה גוגל חיפוש בהמהום. כן, זה אמיתי. לא צריך לחפש יותר את המילים או לחכות לשיר ברדיו כדי לפתוח שאזאם; כל מה שצריך זה להיכנס לגוגל ולהמהם. אה, וזה עובד גם אם אתם זייפנים.

כל מה שצריך זה לעדכן את הגרסה של האפליקציה או הווידג'ט של גוגל בסמארטפון שלכם. אחרי העדכון, ניתן ללחוץ על האייקון של המיקרופון וללחוץ על הכפתור "Search a song" (חפש שיר). החיפוש דורש מכם להמהם או לשרוק במשך 10 עד 15 שניות. במכשירי אנדרואיד התכונה זמינה ביותר מ-20 שפות (אך לא בעברית, כמובן); אם יש לכם אנדרואיד והזיהוי הקולי מופעל,  אתם יכולים גם לומר "Hey Google, what's this song?". במכשירי אייפון התכונה זמינה באנגלית בלבד.

גוגל חיפוש שירים בהמהום (צילום: NEXTER)
עובד גם אם אתם זייפנים. לכאורה | צילום: NEXTER

אחרי שתסיימו להמהם או לשרוק, גוגל תציג לכם את השירים שעשויים להתאים לחיפוש שלכם – עם אחוזי ההתאמה של הזמזום, ההמהום או השריקה למנגינת השיר.

מערכת NEXTER דווקא גאה ביכולות המוזיקליות שרכשה ובטכניקה הקולית שפיתחה, אך לא הצליחה להגיע ליותר מ-85% התאמה עם שום שיר – אפילו לא עם "אדם שכמותך" של אדל. אגב, הפיצ'ר לא ממש מזהה שירים בעברית. מה לא ניסינו? "חי" של עפרה חזה, "תעשי רק מה שאת אוהבת" של גלי עטרי, ואפילו ההמנון הלאומי. כלום. יש מקום לשיפור.