הסרטונים שעוררו סערה: הרשת סוערת בימים האחרונים בעקבות סרטונים שהתפרסמו באפליקציית טיקטוק - אלא שהפעם מדובר בבחור, שככל הנראה הפך לכוכב טיקטוק ללא רצונו. המשפחה בחרה לפרסם סרטונים ברשת החברתית בהם נראה אחד האחים, בן ה-21, אשר מתמודד עם תסמונת דאון. לאחר שאתר "שווים" פרסם את הסיפור - בטיקטוק החליטו לסגור את החשבון המשפחתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחר חשבון הטיקטוק השייך לאחד מבני המשפחה עוקבים לא פחות מ-137 אלף משתמשים, שצפו בהתנהגות החריגה, בהתקפי הזעם, בצעקות וביריקות - כשמסביב נראים בני המשפחה ונערים נוספים מוחאים כפיים או לועגים בתגובה להתנהגות הבחור. לצופה מן הצד, עולה ספק אם צוחקים עם בן ה-21, או שמא פוגעים בו מבלי שהוא מבין מה מתרחש סביבו.

מצפייה בסרטונים שפורסמו באתר "שווים", ניתן לראות כי בני המשפחה אף יוזמים סיטואציות מסוימות המדרבנות את הצעיר להגיב בצורות שונות. כל אלו מתועדים - ומפורסמים ברשת החברתית. התגובות בטיקטוק לסרטון לא איחרו להגיע, ועיקרן בני נוער שמגיבים בצחוק ובעידוד לסרטונים נוספים. אולם בפוסט שהתפרסם בפייסבוק בנושא - רבים מהקוראים גינו את אשר ראו וביקשו מהמשפחה לעצור את היוזמה. 

בחשבון הטיקטוק מפורסמים סרטונים המלווים את הצעיר במהלך היום-יום, לצד סרטונים בהם מופיעים שאר בני המשפחה. אולם השאלה שעולה היא מדוע המשפחה מראש נותנת מקום לסרטונים כאלו, בהם בן משפחתם נמצא במרכז הבית וכולם מסתכלים עליו וצוחקים.

באחד הסרטונים, לדוגמא, מתועד רגע בו הצעיר נמצא בהתקף. הוא נראה יושב על כדור התעמלות גדול, משמיע נהמות, עושה תנועות מאיימות, ובהמשך - קם מהכדור ומכה באגרופים בכעס על עמוד תומך בבית. נערה, שנמצאת לידו ומנקה את הרצפה, אומרת לו: "אני אזרוק עליך משהו". נער נוסף שעובר לידם, אומר לה בתגובה: "תעזבי אותו, הוא סתם מתעצבן", והיא עונה לו "שיתעצבן". לאחר פרסום הכתבה באתר "שווים", טיקטוק סגרה למשפחה את החשבון.

ברקע הפרסומים, האם כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "חברים וחברות יקרים ויקרות! הבנתי שעשו עליי ועל המשפחה היקרה שלי כמעט 'לניץ'', בכל מיני עמודים בפייסבוק וסטטוסים מצייצים, שאפילו אין לי מושג מה זה. זה ממש קל לכתוב על אנשים, להעלות חצאי סרטונים ולעוות את המציאות. נס ילד אהוב ואנו מתייחסים אליו כרגיל לגמרי! אממה.. יש כאלה שלא מסוגלים לראות שמתייחסים אליו כאל ילד רגיל! כואב להם הלב!!!".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il