הכלב שעבר התעללות (צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של אלן מוריסון)
הסטורי שעלה לאינסטגרם של אלן מוריסון, האיש שהתעלל בכלבו | צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של אלן מוריסון

מי ממשיך להפעיל את חשבון האינסטגרם של אלן מוריסון, החשוד בהתעללות בכלבו? מאז התפוצצות הפרשה ב-mako בראשית השבוע סערה המדינה סביב הסרטון בו נראה מוריסון מכה את כלבו כנקמה על פרידתה של זוגתו ממנו.

מוריסון נמצא מאז יום ד׳ במעצר, אך החשבון שלו ברשת החברתית ממשיך לתפקד ביתר שאת עם פוסטים מתגרים על הכלב טיילור, שהועבר לרשויות. ביממה האחרונה פורסמה בחשבון המדובר תמונתו של של הכלב תחת הכיתוב  המצמרר ״נתראה בקרוב״. בכותרת הדף נכתב הפתגם ״כל כלב ביג'י יומו״. כמה שעות לאחר מכן פורסמה עוד תמונה של טיילור כשהוא שוכב על מיטה בביתו של מוריסון, שליו ורגוע.

האם מוריסון פתח דף אינסטגרם חדש והעלה את התמונות החדשות? האם מישהו פרץ לו לחשבון, או שיש ברשותו טלפון סלולרי ממנו הוא מעלה את התמונות? ושאלת השאלות היא - האם מישהו מתחזק את דף הפייסבוק שלו? מכיוון שמוריסון נחשב עצור ונמצא בבדיקה פסיכיאטרית בבית החולים, סביר להניח שאין לו טלפון סלולרי. האפשרות שמישהו פרץ לו לדף האינסטגרם היא סבירה לצד האפשרות שייתכן ומישהו מתחזק את דף הפייסבוק מטעמו של מוריסון, והוא זה שהעלה את שתי התמונות כדי לחזק את מוריסון ולתת לו תמיכה. 

הכלב שעבר התעללות (צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של אלן מוריסון)
מי מתפעל את העמוד של מוריסון? | צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של אלן מוריסון

"יש לו מעט חברים שכנראה לאחד מהם יש גישה לדף האינסטגרם שלו", ציין ר', שהכיר בעבר טוב את מוריסון, בשיחה עם mako, "אף אחד לא פרץ לו לדף, זה בטוח. אפשר לכתוב עליו מה שרוצים אבל הוא אהב מאוד את טיילור וברגע של שבירה נפשית עשה מה שעשה. קל לשפוט אותו מבלי להבין מה עבר עליו בשבועות האחרונים. הוא היה במצב נפשי קשה מאוד. אני לא מצדיק את המעשים המחרידים שלו והוא צריך לשלם על כך אבל אל תמהרו לשפוט סתם אנשים. אולי מי שהעלה את התמונה של הכלב עם המשפט 'נתראה בקרוב' רצה לתמוך בו. זו השערה שלי בלבד. אין לי מושג מי מתחזק את הדף".

נגד מוריסון הוגש ביום חמישי כתב אישום לבית המשפט השלום בתל אביב אשר ייחס לו עבירות של התעללות בבעל חיים ואיומים כלפי חברתו. הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית בבית חולים כדי לבדוק האם הוא כשיר לעמוד לדין ויודע להבחין בין טוב לרע.

התעללות נוספת בחיפה

בתוך כך, משטרת חיפה עצרה בסוף השבוע  את תושב העיר כבן 42 בחשד שבעט בכלבתו, זרק עליה חפצים והשליך אותה מקומה שנייה. לכלבה נגרמו חבלות. בעלי הכלבה, שקיבל אותה אתמול (חמישי) הכחיש את הדברים וטען שמדובר בעלילה וכי לא זרק את הכלבה או התעלל בה. הכלבה נלקחה לטיפול אצל וטרינר.

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של החשוד שיוצג על ידי סנגור מטעם הסנגוריה הציבורית בכמה שעות בנימוק שניתן לנהל את החקירה כשהוא במעצר. השופט ציין בהחלטתו כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המעשים.

בימים האחרונים חלה עליה של מאות אחוזים בדיווחים למוקד 100 ולתחנות המשטרה בגין התעללות בכלבים. "המקרה של הכלב מבת ים עורר מודעות ציבורית גדולה מאוד בקרב האזרחים ורואים את זה בכמות הטלפונים שאנחנו מקבלים בימים האחרונים על דיווחים בהתעללות בבעלי חיים", הסביר קצין במשטרה.