השקה רביעית תוך שלושה חודשים: אפל השיקה היום (שלישי) בהפתעה את ה-AirPods Max, אוזניות קשת אלחוטיות שיצטרפו לליין האיירפודס והאיירפודס פרו. מדובר באוזניות הקשת הראשונות שנושאות את המיתוג של אפל, ותג המחיר בהתאם: החל מ-549 דולר. ההזמנה המוקדמת נפתחה היום בארה"ב, ותאריך תחילת המכירה הרשמי הוא ה-15 בדצמבר.

גוף האוזניות כולל פלדת אל-חלד, כשהקשת עצמה עשויה מרשת וכוללת מנגנון שמטרתו למנוע מהאוזניות להפעיל לחץ על האפרכסת, וכריות האוזניים מרופדות בספוג זיכרון (ויסקו), שמתאים את עצמו למבנה האוזן שלכם.

אוזניות של אפל (צילום: Apple.com )
אוזניות של אפל | צילום: Apple.com

בניגוד לשמועות לפיהן האוזניות יצוידו במשטחי מגע, אפל החליטה להטמיע את הבורר של השעונים החכמים שלה (Digital Crown), שיאפשר לנגן או לעצור את הנגינה, לעבור רצועות, לענות או לנתק שיחות טלפון – וגם להפעיל את סירי.

באופן מתבקש, אפל כללה גם מספר תכונות שניתן למצוא באיירפודס פרו, וביניהן שיתוף אודיו (Audio Sharing), אודיו מרחבי (Spatial Audio) ומצב שקוף (Transparent Mode) שיאפשר לכם להאזין למוזיקה או לרדיו ועדיין לשמוע את הסביבה שלכם. האוזניות יזהו מתי אתם עונדים אותן ומתי אתם מרחיקים את אחת הכריות מהאוזן, וגם כאן ניתן יהיה לעבור באופן חלק בין האייפון, האייפד והמקבוק. סביר להניח שזו תהיה התכונה המנצחת עבור חובבי אפל, שכן המתחרות הגדולות בתחום מציעות מנגנוני סינון רעשים מתקדמים במיוחד. 

אוזניות של אפל (צילום: Apple.com )
אוזניות של אפל | צילום: Apple.com

באפל התייחסו גם לאיכות הצליל: האוזניות החדשות כוללות מערכת דרייברים של 40 מילימטר שיספקו "בס עשיר ועמוק, חדות ותמיכה בתדירויות גבוהות, כך שניתן יהיה לשמוע כל צליל". מערכת האקוולייזר האדפטיבית תכלול שני מקרופונים שפונים כלפי פנים ומנטרים את רמת הסאונד, לצד שישה מיקרופונים שפונים כלפי חוץ. ומה לגבי הסוללה? לפי אפל, ניתן יהיה להאזין למוזיקה במשך 20 שעות עם כל המנגנונים, כשהאוזניות יגיעו עם חיבור לייטנינג (Lightning) ולא USB-C. המשמעות היא שניתן יהיה לחבר אותן לאייפון כדי לטעון אותן.

מערכת NEXTER פנתה לאיידיגיטל ולאייסטור, המשווקות הרשמיות של אפל בארץ, בניסיון להבין מתי האוזניות יגיעו לישראל - ומה יהיה מחירן. הפרטים יפורסמו עם קבלתם.