נראה שרעידת אדמה פוקדת את משרד האוצר בתקופה האחרונה: החשב הכללי רוני חיזקיהו וראש אגף התקציבים שאול מרידור התפטרו, ואתמול התבשרנו שגם מנכ"לית המשרד קרן טרנר, בחרה לסיים את תפקידה. בתגובה למשבר פרסם הבוקר (שני) שר האוצר כ"ץ פוסט בפייסבוק, בו הוא מסביר מדוע המשרד כלל לא נמצא במשבר. לפוסט הוא צירף תמונה שלו עובד לבד על מחלף, והגולשים מיהרו להגיב.

 

 

"באשר לפרישת מנכ״לית משרד האוצר קרן טרנר. נפרדנו בהודעה משותפת יפה עם דברי שבח הדדיים, ובואו נשאיר את זה כך. אין לפרישה שום קשר לתקציב, למדיניות ולהתנהלות משרד האוצר. לא אתייחס לרכילות בשם מקורבים ולמתקפות תקשורתיות בעלות אינטרס", כתב השר בפוסט שפרסם הבוקר.

"משרד האוצר בראשותי מתפקד היטב באופן עצמאי ועם מלוא הסמכויות, וממלא את כל משימותיו על הצד הטוב ביותר בתקופה קשה ומאתגרת זו... פרישת החשב הכללי, שאני מאוד מעריך, היא מסיבות אישיות שלו, וכבר נקבע לו מחליף מצויין שימונה בקרוב. כל הניסיון ליצור דימוי של התפרקות הוא פוליטי ומגמתי ורחוק מאוד מהמציאות", הוסיף השר בפוסט. "כל הדיונים באוצר הם מקצועיים ומכבדים וברמה הנדרשת ואני כשר הממונה קובע בסופו של דבר את המדיניות ותפקיד הפקידות לתמוך ולבצע".

רבים מתומכיו של השר כ"ץ שיבחו אותו בתגובה לפוסט שכתב, אך גולשים אחרים בחרו להתייחס לאירוניה בדבריו של כ"ץ: בפוסט הוא הסביר מדוע משרד האוצר בראשותו "מתפקד היטב באופן עצמאי", והסביר כי פרישת שורת הבכירים במשרד כלל לא קשורה להתנהלות המשרד. זאת, למרות שבתמונה המצורפת הוא עומד לבדו – ללא שדרה מקצועית.

 

 

לא מדובר בפוסט היחיד של שר האוצר שמעורר סערה ביממה האחרונה. בלילה שבין ראשון לשני, קצת אחרי השעה 5 לפנות בוקר, פרסם השר ציוץ על משחק שהתקיים בליגת הכדורסל האמריקנית-

גולשים רבים הגיבו לפוסט וציינו שההתייחסות ל-NBA בזמן משבר כלכלי ופקידותי חמור "מדגימה את הניתוק". "היי, קרן טרנר התפטרה. נדמה שאתה לא יודע", כתבה אחת הגולשות; "סה"כ הגיוני שבזמן שהמשק קורס והמשרד שלך מתפרק, אתה מפרשן אן.בי.איי", כתב גולש אחר.

>> אייפון 12: כל מה שאנחנו יודעים על המכשיר החדש