השבוע (שלישי) חשפה אפל ארבעה דגמי אייפון החדשים. דגמי אייפון 12 אמנם יגיעו עם קישוריות דור חמישי, עם כוח עיבוד חזק באופן משמעותי ביחס לדגמים הקודמים וגם עם מצלמה משופרת, אך לא כולם היו מרוצים: רבים ביקרו את אפל על כך שהחליטה לשווקם ללא אוזניות חוטיות וללא ראש מטען. גם שוק ההון מיהר לתת את אותותיו: מניית אפל ירדה ב-4% ביום שלישי, ובכך נמחקו 81 מיליארד דולר משווי השוק של אפל.

הירידה במניה החלה עם פתיחת יום המסחר, אך המשיכה עם תחילת האירוע בשמונה בערב שעון ישראל. במהלך אותו היום ירדה מניית אפל ל-119.65 דולר. המניה ביצעה מאז תיקונים קלים כלפי מעלה, אך עדיין לא חזרה לשווי שרשמה ב-12 באוקטובר, יום לפני השקה. למעשה, המניה גם לא חזרה לשווי המירבי שהציגה בחודשים האחרונים, שעמד על 134.18 דולר. שיא זה נרשם ב-1 בספטמבר, יום אחרי שאפל ביצעה ספליט במניה. יחד עם זאת, לא מדובר בנזק משמעותי עבור אפל: בסוף חודש אוגוסט היא הפכה להיות החברה הראשונה ששווה יותר מ-2 טריליון דולר. 

כזכור, אפל השיקה ארבעה מכשירים בדגמים שונים: אייפון 12 מיני עם מסך 5.4 אינץ', אייפון 12 עם מסך 6.1 אינץ', אייפון 12 פרו עם מסך 6.1 אינץ', ואייפון 12 פרו מקס עם מסך 6.7 אינץ'. כל המכשירים החדשים יגיעו עם מעבד A14, עם מסך OLED בטכנולוגיית Super Retina XDR, עם קישוריות דור חמישי ועם מערך צילום משופר. יחד עם זאת, אפל איכזבה רבים כשהחליטה להסיר את האוזניות והמטען מהאריזה, וכשויתרה על עדכון קצב הרענון של המסכים שלה ל-120 הרץ. בנוסף לסמארטפונים הציגה אפל רמקול ביתי קטן, HomePod Mini, מתחרה ישיר בנסט אודיו של גוגל ובאקו של אמזון. אתמול (רביעי) נחשפו המחירים הצפויים בישראל: החל מ-2,800 שקלים לאייפון 12 מיני, כ-3,500 שקלים עבור אייפון 12, כ-4,500 שקלים עבור האייפון 12 פרו וכ-5,000 שקלים עבור האייפון 12 פרו מקס. 

למרות הביקורת, אנליסטים צופים כי רבים ממשתמשי אפל ישתדרגו לדגמים החדשים. הטמעת קישוריות דור חמישי היא קפיצת המדרגה הגדולה ביותר מבחינת טכנולוגיה סלולרית מאז השקת האייפון 5 בשנת 2013; ומעבר לכך, האייפון 12 מציג את השינוי העיצובי המשמעותי ביותר מאז השקת האייפון X בסוף שנת 2017. בתוך כך,  אפל ושותפותיה לייצור צופות ביקוש משמעותי לדגם הגדול והמתקדם ביותר, אייפון 12 פרו מקס.