אין דבר מדאיג יותר עבור ידוען, ובהתאם גם עבור מעריציו, מאשר לקום בבוקר ולגלות שהשם שלו הפך לאחד הטרנדים המובילים בטוויטר - כשלרוב מדובר בכמות גדולה של ציוצים העוסקת בסערה חדשה של אותו אדם ולפעמים אף במותו. במקרה של ג'יי קיי רולינג, מחברת ספרי "הארי פוטר", התיוג הוויראלי RIPJKRowling# (ג'יי קיי רולינג ז"ל) לכאורה לא השאיר מקום לספק - רק שהסופרת עדיין חיה ונושמת. אז על מה כל הדרמה?

הכל התחיל בחודש יוני האחרון, כאשר הסופרת יצאה נגד הניסוח "אנשים שמקבלים מחזור" - הגדרה שאמורה להכליל בתוכה גם א-בינארים וגברים טרנסג'נדרים שממשיכים לקבל מחזור חודשי - ואף טענה כי הקהילה הטרנסג'נדרית מנסה "לבטל" את מושג המין. הרוחות התלהטו ורולינג הפכה למושא של ביקורת מכל פינה אפשרית, כולל מכוכבי "הארי פוטר", אך היא המשיכה בשלה וחודש לאחר מכן פרסמה ציוץ שנוי במחלוקת נוסף, בו השוותה בין טיפול הורמונלי לטרנסג'נדרים צעירים ובין טיפולי המרה

בחודשים שעברו מאז, הסערה סביב רולינג מעט נרגעה, אך ספרה החדש "Trouble Blood", אותו כתבה תחת שם העט רוברט גלבריית', שוב מחזיר אותה לכותרות. במרכז הספר החדש, שיוצא לאור היום, נמצא הבלש קורמורן סטרייק (שעל דמותו גם התבססה סדרת הטלוויזיה "סטרייק"), כשהפעם הוא מתחקה אחר רוצח סדרתי המתחפש לאישה. המידע החדש על הספר התפרסם בזכות ביקורת מוקדמת שנכתבה עליו בעיתון הטלגרף הבריטי, שם צוין כי במהלך הספר נעשה שימוש במילה טרנסווסטייט (שיצאה מהשיח עם השנים, ונחשבת על ידי רבים כלא תקינה פוליטית) וכי המסר המרכזי שלו הוא למעשה "לעולם אל תסמכו על גבר בשמלה". 

הידיעות על הספר החדש של רולינג, שמחזיר למרכז השולחן את הדיון על דעותיה בנוגע לטרנסג'נדרים ומציף שאלות על התזמון בו בחרה, גרמו לגולשים רבים להתבטא נגדה בחריפות - וכאמור, גם להכריז על מותה הסימבולי. "לזכרה של ג'יי קיי רולינג", כתבה בטוויטר אחת הגולשות, "היא לא מתה, אבל היא הרגה את הקריירה של עצמה בכך שהיא מתגאה בשנאה שלה לטרנסים, ואף אחד לא יתגעגע אליה יותר מדי גם ככה". גולש אחר כתב: "תדמיינו שאתם 'מבוטלים' באופן כזה קשה שאתם צריכים להעמיד פנים שאתם מתים".

לאור הנסיקה בתיוג המדובר, והבלבול המובן של גולשים רבים באשר לנסיבות ולמצבה של רולינג, טוויטר נקטה בצעד חריג למדי וצירפה לתיוג את ההבהרה "לא, ג'יי קיי רולינג לא מתה". בינתיים, רולינג עצמה לא פרסמה ציוצים חדשים בטוויטר מזה חודש, אם כי סביר להניח שהביקורות שצפו מחדש בכל זאת מגיעות גם אליה.