ספוטיפיי משיקה היום (רביעי) בישראל תוכנית משפחתית ומסלול פרימיום זוגי חדש. מחיר התוכנית המשפחתית הוא 31.90 שקלים בחודש עבור שישה משתמשים, ומחיר המסלול הזוגי הוא 25.90 שקלים לחודש.

לפי ספוטיפיי, מחירי התוכניות הותאמו לשוק הישראלי. כך, עלות התוכנית המשפחתית בארצות הברית הוא 14.99 דולר (51 שקלים), ומחיר התוכנית הזוגית הוא 12.99 דולר (כ-44 שקלים). השוואת NEXTER הראתה כי מדובר במחירים גבוהים במעט מאלה שמציעות אפל מיוזיק ודיזר, מתחרותיה הבולטות של ספוטיפיי בישראל.

ספוטיפיי נכנסה לישראל במרץ 2018, כשנה וחצי אחרי אפל מיוזיק ומספר חודשים אחרי דיזר. עד כה הוצע רק מנוי פרימיום למשתמש בודד; מחירו עומד על 19.90 שקלים בחודש וניתן להשתמש בו רק במכשיר אחד באותה העת. ניתן גם להשתמש בספוטיפיי בחינם, אך תאלצו להתמודד עם פרסומות ותוכלו להעביר שיר רק מספר פעמים מוגבל מדי שעה.

עבור 31.90 שקלים בחודש, התוכנית המשפחתית של ספוטיפיי תתמוך בשישה חשבונות פרימיום. כמו כן, התוכנית תכלול בקרת הורים שתאפשר לכם לסנן את התכנים להם ילדיכם מאזינים, לצד פלייליסט משפחתי מתעדכן ("Family Mix") שיורכב מהטראקים האהובים על כל משתמשי החשבון. בספוטיפיי רמזו בעבר בראיון לגיקטיים כי לא השיקו את התוכנית המשפחתית בעקבות התערבות אקו"ם, שטענו מצידם כי מדובר בהחלטה של ספוטיפיי.

המנוי הזוגי החדש של ספוטיפיי ("Duo Mix") הוא מנוי פרימיום חדש בחברה, שהושק בישראל במקביל ל-55 מדינות נוספות בעולם. עלותו היא 25.90 שקלים.

האם זה משתלם יותר מהמתחרות?

כל שירות מתהדר בהיצע של עשרות מיליוני רצועות, אך כנראה שזה לא משנה למשתמש הפשוט שמאזין למוזיקה פופולרית ומוכרת. אם כן, ההבדלים נעוצים בעיקר בחוויית המשתמש ובפלייליסטים שמציעים השירותים.

לשם השוואה, מחיר המנוי הרגיל באפל מיוזיק הוא 19.90 שקלים, בדומה לספוטיפיי. התוכנית המשפחתית של אפל מיוזיק זולה במעט, עם 29.90 שקלים לעומת 31.90 שקלים בספוטיפיי. באפל מיוזיק מציעים גם מנוי מיוחד לסטודנטים בעלות של 9.90 שקלים בחודש, כשבספוטיפיי מסרבים לפרט מתי הוא יוצע גם לסטודנט הישראלי. גם במנוי המשפחתי של אפל יש גישה לשישה אנשים – וניתן להגדיר שהם לא יוכלו לעקוב אחרי השירים להם אתם מאזינים.

דיזר, שירות המוזיקה הצרפתי שזמין בישראל כבר מנובמבר 2017, מציע מחירים זהים לאפל מיוזיק. כך, מנוי פרימיום עולה 19.90 שקלים ומנוי משפחתי עולה 29.90 שקלים. גם דיזר מציעה מנוי מוזל לסטודנטים בעלות של 9.90 שקלים בלבד.