זוג בסין תובע ענקית משחקים סינית בשם Tencent לאחר ששני ילדיהם ניסו לשחזר סצנה מתוך משחק וידאו פופולרי מתוצרת החברה - קפצו מבניין גבוה כדי לראות אם יחזרו לחיים כמו הדמויות - וסיימו בבית החולים עם פציעות מרובות.

שני ילדים, בת 9 ובן 11, התמכרו למשחקים Mini World ו- Game of Peaceבמהלך הסגר הביתי בתקופת הקורונה לאחר שהוריהם קנו להם סמארטפון, והילדים היו מבלים כשמונה שעות ביום מול שני המשחקים הללו. ב-22 במרץ הם כאמור החליטו לקפוץ מבניין ביתם בגובה של 15 מטרים בדיוק כמו האווטארים שלהם במשחק, וכתוצאה מכך שברו מספר עצמות בגופם ונדרשו לעבור מספר ניתוחים משקמים.

בן ה-11 סיפר: ״אחותי אמרה לי ׳בוא נראה אם נחזור לחיים כמו במשחק׳, אז היא ואני ניסינו לקפוץ. בהתחלה היא רצתה אבל אז החלה לפחד. אמרתי לה לעצום עיניים, לקחתי את היד שלה וקפצתי ראשון. אני לא זוכר מה קרה אחר כך. רצינו לנסות ולראות אם נוכל לעוף או לחזור לחיים כמו במשחקים. ב- Mini World אתה אף פעם לא מת, ולא משנה כמה פעמים אתה נופל״.

אביהם של הילדים סיפר כיצד מצא את בתו עם חתך ענק לאורך הלחי שלה ומבט קפוא לאחר הנפילה. הוא תפס אותה ומיהר לבית החולים, כאשר הפרמדיקים הגיעו לשם עם בנו מיד לאחר מכן. הילדים בילו מספר שבועות בבית החולים ועברו טיפולים שמומנו על ידי תרומות והלוואות מבני משפחה.

כעת רוצים ההורים שחברת המשחקים תישא באחריות על כך שגרמה לילדים להתמכר למשחקים. ״הילדים שלנו לא התנהגו כך מעולם לפני שהחלו לשחק במשחקים״, אומרת האם, ״הם לא היו כה מכורים. הוא עשו חיל בבית הספר״. אך חברת Tencent, שבבעלותה שני המשחקים, טוענת כי המכניקה במשחק Mini World פותחה על ידי חברת אחרת בשם Miniwan Technology Co Ltd.

בן ה-11, שהחלים בינתיים מפציעותיו, כבר נשמע אחרת לגמרי: ״הכל במשחק הזה הוא שקר. אנשים לא יכולים לחזור לחיים. יש לנו רק תקופת חיים אחת ואנחנו חייבים להוקיר אותה״.