מגפת הקורונה הביאה איתה משבר כלכלי ובכל מקום שתסתכלו, תוכלו למצוא אנשים שמחפשים את הדרך היצירתית ביותר להרוויח עוד קצת כסף. אבל לא לכולם יש כוח לתפור פאצ'ים של מותגי אופנה על מסכות שחורות - אז חלקם יחפשו למלא את הכיס באתגרים לא נורמליים ברשת.

אחד מהם, והאחרון ביותר, הוא האפליקציה "Finger on the App", שמבטיחה לחלק 25 אלף דולר למי שישאיר את האצבע הכי הרבה זמן על האפליקציה ועוררה סערה לא קטנה ברשת. "מדי פעם נבקש מכם להזיז את האצבע לנקודה מסוימת שעל המסך. אבל זהו בגדול, מי שישרוד הכי הרבה זמן יזכה", נכתב באתר הרשמי של "Finger".

ההכרזה הרשמית יצאה ביום שני האחרון וכבר למחרת היום תפסה את המקום הראשון בחנות האפליקציות של אפל (לא זמינה לאנדרואיד). לצד לא מעט גולשים שהתאכזבו לגלות שהיא זמינה רק לאייפוניסטים, יש כבר כמה שמתכננים את אסטרטגיית הניצחון שלהם: "לא יכולה להפסיק לחשוב על הדרך שבה אוכל להקליד ללקוחות שלי וגם להשאיר את 'האצבע על האפליקציה'", צייצה Samantha. ואפילו יש כאלו שכבר השקיעו ויצרו סרטון שמדמה רובוט שינצח בשבילם באתגר: 

"לא יכול לדעת כמה זמן האתגר הזה הולך לקחת", צייץ בטוויטר היוטיובר ואחד ממובילי המהלך, MrBeast. הוא בכלל לא צחק - לאתגר אין מגבלות זמן וכנראה שהסיפור הזה לא יגמר תוך שעה או שעתיים. בתכלס, אנחנו מכירים לא מעט אנשים שיהיו מוכנים לשרוף יום שלם בשביל סכום בסדר גודל הזה.

וכמובן שיש קאץ': לפי תקנון המשחק, כל מי שהרים את האצבע ונפסל, מתבקש להצביע על סכום הפרס. אם הנפסלים יהיו מספיק לארג'ים השורד האחרון יוכל להרוויח באמת 25 אלף דולר, אבל אם הם הולכים להיות רשעים, הוא ישאר עם אותו המאזן בחשבון הבנק איתו התחיל את המשחק, רק פלוס כמה שעות מבוזבזות. הפרס הסופי יהיה ממוצע של כל ההצבעות. חשבתם ש-2020 לא יכולה להיות יותר מילניאלית? תחשבו שוב.