חברת מודיעין הסייבר Intsights דיווחו היום (שלישי) כי פרטים אישיים וכרטיסי אשראי של מאות אזרחים ישראלים ושל רופאים מבית החולים שיבא תל השומר נחשפו בפני ארגון האקרים מוסלמי אנונימי, זאת כחלק ממבצע נגד אתרי אינטרנט ישראלים.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדי שנה, במהלך חודש אפריל, מוסדות וארגונים ממשלתיים ישראלים נתונים להתקפות של האקרים מכל העולם כחלק ממבצע סייבר המכונה OPIsarel. לפני כיומיים, פרסם ארגון המכונה Anonymous1islamic's מאות פרטים של אזרחים ישראלים, הכוללים פרטי כרטיסי אשראי, מספרי הכרטיס, תעודות הזהות, מספרי טלפון ומספרי CVV. כל הפרטים חשופים לחלוטין כרגע באתר הדלפות של האקרים וזמינים לכל דורש.

על פי בדיקה של חברת Intsights , הנתונים שפורסמו הם פרטים ישנים שנחשפו ממתקפות קודמות, והם כוללים מידע על רופאים בבית החולים שיבא ושל אזרחים ישראלים בכלל.

אריאל אינהורן, ראש צוות מחקר בחברת Intsights, שאיתרו את המתקפה, הסביר: "מבצע OPIsrael הנו מתקפה יזומה על של האקרים על מטרות ישראליות שמתרחשת בתחילת אפריל, אך הפעם אנחנו רואים את השלכות רק בחודש מאי".

"המטרה של ההאקרים היא להמשיך לאיים על אזרחים ישראלים ולהעלות את המודעות למאבק במדינת ישראל", הוסיף אינהורן. "יכול להיות שזו התגובה לדיבורים בישראל על סיפוח. אני מעריך שככל שעניין הסיפוח יעלה יותר ויותר למודעות הציבורית – תהיה החרפה בניסיונות למתקפות".

אינהורן הזהיר את הציבור: "אין דרך קסם להימנע לחלוטין מגניבה של פרטי אשראי אבל כמו תמיד אנחנו אומרים להיזהר ממיילים ולינקים מאנשים שאתם לא מכירים. תמיד לוודא את הכתובת המדויקת שאליה אתם נכנסים כשאר אתם רוכשים משהו, כמו למשל ebay.com ולא ebuy.net. בנוסף, יש חברות אשראי שמתריעות על כל חיוב בסמס - כדאי להשתמש בשרות הזה. כמו כן עקבו אחרי ההוצאות שלכם מדי חודש – אם יש חריגות, דווחו מיד לחברת האשראי".