"הסטורי של אווה", הפרויקט הדיגיטלי של היזם מתי כוכבי ובתו מאיה, זוכה להכרה בטקס ה-WEBBY, הידוע בתור "האוסקר של האינטרנט". בטקס, שמחלק מזה 24 שנים פרסים על מצוינות בתחום האינטרנט מטעם האקדמיה הבינלאומית למדעים ואמנות דיגיטלית, זכה הפרויקט הישראלי בפרס השימוש הטוב ביותר בסטורי לשנת 2020.

הפרויקט, שעלה לאוויר ביום השואה של השנה שעברה, מספר את סיפורה האמיתי של אווה היימן, נערה יהודיה שנרצחה באושוויץ. סיפורה של אווה הוצג במסגרת שורה של סטוריז שעלו לאורך יום אחד ותיעדו את חייה של הנערה לו היו רשתות חברתיות באותה עת - החל מהילדות בהונגריה ועד הכניסה לתאי הגזים. "הסטורי של אווה" הפך להצלחה עולמית, עם יותר מ-300 צפיות, כמו גם סיקור תקשורתי ב-70 מדינות, אליו נחשפו כמיליארד בני אדם. 

את הפרס מטעם חברי האקדמיה, שמונה יותר מאלף איש ואישה, קטף "הסטורי של אווה" לצד תכנית המערכונים האמריקאית "סאטרדיי נייט לייב" שזה בפרס בחירת הקהל. לא מדובר בפרס הבינלאומי הראשון של הפרויקט, שכבר זכה בחמישה פרסי פרסום של פסטיבל ניו-יורק ובשני פרסי LIA, פרס בין לאומי לפרסום בלונדון. בעת יציאת הפרויקט לאור בשנה שעברה, הוא גם זכה לקידום ותמיכה מטעם גורמים פופולריים רבים, בהם הבית הלבן, הקומיקאית שרה סילברמן והשחקנית גל גדות. 

"עם ישראל עשה את 'הסטורי של אווה' בזה שאימץ אותה, אהב אותה ועקב אחריה", סיפרו מתי ומאיה כוכבי לאחר הזכייה, "אחריו באו מאות מליוני צופים מרחבי העולם. הזכייה ב-WEBBY חשובה כי היא תמקד פעם נוספת תשומת לב ציבורית לחייה של אווה, נערה בת 13 שסבלה ונרצחה באושוויץ בשל היותה ילדה יהודיה. זו המטרה שלשמה יצאנו לדרך".

השנה, לרגל יום השואה הבינלאומי בינואר, "הסטורי של אווה" חזר לכותרות בזכות יוזמה נוספת של כוכבי ובתו, במסגרתה מנהיגי העולם, בהם נשיא המדינה ראובן ריבלין, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא גרמניה פרנק וולטר שטינמאייר, כתבו לחשבון האינסטגרם של אווה מסרים נגד אנטישמיות והבטחות לשמר את זכר השואה.