רשת של גברים נוכלים תושבי דרום הארץ פתחה חשבונות פייסבוק פיקטיביים השייכים כביכול לדוגמניות רוסיות, צרפתיות ואוקראיניות, ועקצה על פי החשד מאות גברים ששילמו להם מאות אלפי שקלים.

"הם לקחו ממני 30 אלף שקל אחרי שחשבתי שאני מתכתב עם דוגמנית רוסיה. אלו היו התכתבויות לוהטות ושלחתי להם תמונות וסרטונים שלי בעירום", מספר ל-mako, ג', נשוי ואב לילדים, תושב באר שבע.

"אלא שפתאום, כמה ימים אחרי, קיבלתי הודעה שאם לא אעביר 5,000 שקלים במזומן יישלחו את הסרטונים האלה לאשתי ולחברים שלי ויהרסו לי את  החיים, אז שילמתי דמי שתיקה אבל הסחיטה לא הפסיקה. הם גמרו עליי. שילמתי להם עשרות אלפי שקלים עד שהבנתי שאני מתרסק כלכלית והחלטתי לספר לאשתי שהייתה בהלם מוחלט והיא זו שייעצה לי ללכת מיד למשטרה ולהתלונן".

ג' כאמור לא היה הגבר היחיד שנפל קורבן לאותה רשת מסועפת, ועל פי החשד מאות גברים תושבי הנגב ודרום הארץ נפלו קורבן לעוקץ שפעל תמיד באותה שיטה.

על פי החשד, מדובר ככל הנראה ברשת של עשרה גברים בשנות ה-30 לחייהם, חלקם יהודים וחלקם בדואים, שפתחו חשבונות פייסבוק פיקטיביים עם תמונות של דוגמניות אירופאיות, ותוך זמן קצר הם הוצפו באלפי בקשות חברות מגברים שהחלו להתכתב עימם בזמן כשהם מתחזים לנשים.

גבר ומחשב (צילום: shutterstock | kostasgr)
"הם איימו שיישלחו את הסרטונים שלי לחברים ובני משפחה". אילוסטרציה | צילום: shutterstock | kostasgr

"לא ידעתי שמדובר בגברים או בעוקץ", מספר ס', גרוש ואב לילדים מנתיבות, "בהתחלה הם שאלו שאלות כלליות על מה שאני עושה בחיים, ומהר מאוד, אחרי כמה שעות, זה גלש לעניינים אינטימיים. הם שלחו לי 'תמונות שלהן בעירום' וגם אני שלחתי להם סרטונים שלי כשאני עירום ומענג את עצמי מול המצלמה".

"האמת היא שנסחפתי, וכעבור יומיים החלה הסחיטה והדרישה לעשרות אלפי שקלים במזומן במעטפות או דרך אפליקציית BIT", מוסיף ס'. "הם איימו לשלוח את התמונות והסרטונים לחברים שלי בפייסבוק, אז שילמתי להם 20 אלף שקלים כדי שלא יעשו זאת, וכשהם רצו עוד 10 אלפים שקלים, מחקתי את הפייסבוק שלי וגם חסמתי אותם. הבנתי שזו סחיטה שלא תיגמר, ומהבושה לא הלכתי להתלונן במשטרה. אני יודע שהם עקצו עוד המון אנשים בשיטה הזו" . 

לידי חוקרי יחידת ההונאה והסייבר במשטרת המחוז הדרומי הגיעו תלונות נוספות של גברים שנעקצו על ידי אותם חברי הרשת. "אנחנו מעריכים שחברי הרשת עקצו מאות גברים בעשרות או מאות אלפי שקלים", מגלה גורם במשטרה. "חקרנו ארבעה חשודים שמשתייכים על פי החשד לאותה הרשת סחטו וקיבלו מהגברים שהונו עשרות אלפי שקלים. אנחנו מנסים לאתר את שאר המעורבים ברשת ובקרוב יוגשו נגדם כתבי אישום".

אחד הנסחטים, תושב הפזורה הבדואית, סיפר לחוקרים :"ראיתי פרופיל של בחורה יפה בפייסבוק, היא נראתה כמו דוגמנית מאוקראינה. וואלה התלהבתי, אז שלחתי לה סרטונים שלי בעירום. כשפתאום הם ביקשו כסף ואיימו שיפיצו את הסרטונים שלי בשבט ובכפר, נלחצתי ושילמתי להם 10 אלפים שקלים בלי לחשוב פעמיים".

נכון להיום חוקרי המשטרה שחררו בערבות ובתנאי מעצר בית כמה מהחשודים בסחיטה, ונעשים מאמצים לאתר את בכירי הרשת שהיו אלו שקיבלו את סכומי הכסף הגדולים מהנסחטים.