אחת הבעיות הגדולות לגבי נגיף קורונה הוא שכרגע מסובך ויקר לאתר אותו – הבדיקות לא זמינות לכל אחד בהישג יד. אבל צוות של חוקרים מאוניברסיטת יוטה רוצה לשנות את זה בקרוב. 

הצוות, בראשות הפרופסור מסעוד טביב-עזר, מפתח חיישן קטן שיתחבר לטלפון שלנו, ואנחנו צריכים להשתעל או להתעטש עליו (עד כמה שזה נשמע לא היגייני) כדי לדעת תוך 60 שניות האם יש לנו או היה לנו בעבר את הנגיף המסוכן.

איך זה יעבוד? בחיישן יש תאי DNA מיוחדים שנקשרים לחלבוני נגיף קורונה, וההיקשרות תגרור התנגדות חשמלית שתאותת למכשיר על תוצאה חיובית. בנוסף לכך, החיישן גם ישנה את צבעו, כך שניתן יהיה לדעת על הימצאות הנגיף ללא עזרה חיצונית.

פרופ' טביב-עזר טוען שהחיישן יהיה מוכן כבר בעוד כשלושה חודשים – מכיוון שהשתמש בטכנולוגיה דומה כדי לעזור בנגיף אחר שהשתולל בעולם בשנה שעברה, נגיף הזיקה.

רוצים להחליף שיר באוזניות? פשוט תלחצו על הכבל

למרות שהכבלים לאוזניות יצאו מהאופנה בשנים האחרונות, גוגל מנסה להחזיר אותם לתמונה בכך שיהיו כבלים חכמים – ועובדת כעת על כבל אוזניות שיגיב לכל מגע שלכם בו.

תוכלו לעשות כמעט כל פעולה שתרצו לכבל – למעוך אותו, ללחוץ עליו, לצבוט אותו – וכל פעולה כזו תעשה משהו אחר. להחליף שיר אחורה או קדימה, לעצור או להפעיל את השיר, להפעיל את העוזרת הקולית ועוד.

הכבל עושה זאת באמצעות חיישן מיוחד המוטמע בתוכו, ועושה זאת באופן מדויק מאוד. בחברה עדיין לא יודעים מתי הכבל יהיה זמין לשוק, והאם הוא יגרום לנו לחזור אחורה לחיים המחוברים בכבל.

חנויות וירטואליות? עכשיו גם בפייסבוק

פייסבוק עושה עוד מהלך שמקרב אותה למכירת שירותים בפלטפורמה שלה, אחרי שמארק צוקרברג השיק בשידור חי בפייסבוק את "Facebook Shops" – פיצ'ר חדש בו יוכלו עמודי עסקים למכור את מוצריהם דרך הרשת החברתית.

באמצעות הפיצ'ר כל בעל עסק יוכל להוסיף את מוצרים לחנות וירטואלית שתיפתח בתוך פייסבוק, ולאפשר סל מוצרים וקנייתו מבלי לצאת מהאפליקציה או מהאתר. בנוסף, ניתן יהיה לשלוח הודעות לעסק דרך וואטסאפ, מסנג'ר או הודעות הדיירקט באינסטגרם, ובעתיד גם ניתן יהיה לרכוש דרך אפליקציות אלו.

הפיצ'ר הושק בארה"ב וצפוי להגיע לישראל בחודשים הקרובים.