בימים אלה נערך האקתון וירטואלי תחת הכותרת Safe@Home לזכרה של מיכל סלה ז"ל, שנרצחה על ידי בעלה באוקטובר האחרון. מוקדם יותר היום (רביעי) האישה החזקה ביותר בפייסבוק, שריל סנדברג, כתבה פוסט בחשבון הפייסבוק שלה ובו הביעה תמיכה בפרויקט ההאקתון וסיפרה כי פייסבוק תרמה את הפרס בו יזכה מי שיגיע למקום הראשון במסגרת התחרות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ביום שני האחרון זה היה אמור להיות יום הולדתה ה-33 של מיכל סלה", פתחה סנדברג את דבריה. "צעירה ישראלית שבאה ממשפחה טובה, והייתה לה ילדה בת שמונה חודשים. העתיד שלה היה נראה מזהיר. אבל העתיד הזה נקטע - מוקדם מידי בדרך ברוטלית וקשה. היא נרצחה על ידי בעלה באוקטובר האחרון מול הבת הקטנה שלה - איש מבני משפחתה לא ידע שהיא תחת סכנה עד שזה היה מאוחר מידי".

רובי ריבלין ושריל סנדברג
רובי ריבלין ושריל סנדברג (ארכיון) | צילום: מארק ניימן, לע"מ

האישה החזקה ברשת החברתית המשיכה: "לילי בן עמי, אחותה של מיכל, תיארה את מותה כ'רעם ביום בהיר'. אבל לילי הייתה נחושה למצוא נקודה חיובית בתוך הטרגדיה הזו". היא הוסיפה: "היא הקימה פורום מיוחד על שם אחותה ובמסגרתו מתקיים האקתון מיוחד במטרה לעורר ולהציף את נושא האלימות בתוך המשפחה. המטרה העיקרית: מציאת דרכים ייחודיות וטכנולוגיות לעזור לקורבנות לאלימות בתוך המשפחה".

 

"אני גאה שפייסבוק תומכת בפרויקט זה ותרמה 33,000 שקל שיהווה את הפרס עבור המנצח בתחרות", הוסיפה. "מיליוני נשים ברחבי העולם מתמודדות יום יום עם אלימות והתעללות בתוך המשפחה וזו מגיפה שהכתה בעולם לפיני הקורונה".

סנדברג הסבירה שהאו"ם הזהיר כי ייתכן שבעקבות הסגר שהיה בעולם בשל הנגיף - יתווספו למיליוני המקרים עוד 31 מיליון מקרים של אלימות במשפחה: "זהו מצב חירום וזו הסיבה שהקמפיין שהשקנו בחודש שעבר יפריש כספים לתכניות נגד אלימות במשפחה בארה"ב ובעולם כולו".

מיכל סלה
מיכל סלה ז"ל

אל ההאקתון נרתמו חברות הטכנולוגיה הגדולות בישראל, לצורך פיתוח טכנולוגיות להגנה במרחב הביתי ולמיגור אלימות במשפחה. יותר מ-1,000 מתכנתים ומתכנתות ייקחו חלק בפרויקט שנמשך שלושה ימים והמנצח יוכרז באירוע הגמר שיתקיים היום בבית הנשיא בירושלים.