משקפי ראייה שתוכנתו כדי לבדוק חום גוף של אנשים, נבדקים בימים אלו בסין, כך דיווחה היום (שישי) רשת סקיי ניוז הבריטית. הטכנולוגיה הייחודית נמכרה כבר לאלפי גורמים שונים בהם ממשלות ובתי ספר. בקרוב ישודרגו המשקפיים כדי למדוד חום של כמה אנשים בו זמנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המשקפיים, שמטרתם לעזור לאנשי החוק בסין לאתר חולים פוטנציאליים בקורונה, הומצאו על ידי חברת הגיימינג הסינית רוקיד (Rockid Inc) שמתמחה בטכנולוגיות של מציאות רבודה ובינה מלאכותית. נשיא החברה אמר כי הביקוש למשקפיים, שהומצאו בתוך שבועיים בלבד, נמצא בעלייה.

אלפי יחידות של משקפי T1 כבר נמכרו לממשלות, אזורי תעשייה ובתי ספר. "חוץ ממדידת חום מדוייקת, המשקפיים יכולים למדוד חום באמצעות טכנולוגיה שלא מצריכה התקרבות לאדם ובמהירות", אמר נשיא החברה.

שדה התעופה בסינגפור, מסך מדידת חום
טכנולוגיית הקרנת הטמפרטורה, האם המשקפיים יחליפו אותה? | צילום: CNN

מדידת טמפרטורת גוף מרחוק הפכה לכלי מרכזי באיתור חולי קורונה ברחבי העולם. בתוך כך, כדי "לראות" את חום הגוף של האנשים, המשקפיים מצויידים בחיישן אינפרה-אדום ומצלמה ובקרוב ישודרגו כדי שיוכלו לקרוא חום גוף של כמה אנשים בו זמנית.  

בחברה טוענים כי הטכנולוגיה הייחודית שלהם תחליף את טכנולוגיית הקרנת הטמפרטורה שמשתמשים בה בין היתר בשדה התעופה הית'רו שבלונדון ובשדה התעופה של הונג קונג. הקושי בו עומדת טכנולוגיית הקרנת הטמפרטורה היא בקריאה של חום הגוף של כמה אנשים בו זמנית.