פייסבוק ממשיכה להסתבך: מייגן מרקל והנסיך הארי תומכים בחרם המתגבש נגד פרסום ברשת החברתית. דובר מטעם בני הזוג מסר לתקשורת שהם תומכים בקמפיין #StopHateforProfit, שבמסגרתו מתבקשות חברות להימנע מלפרסם את מוצריהן בפייסבוק במהלך חודש יולי. זאת, במטרה לגרום לפייסבוק לשנות את מדיניותה ולהעלות הילוך במאבקה נגד הפצת דברי שנאה והסתה.

בשבועות האחרונים סופגת פייסבוק קיתונות של ביקורת שלילית לאור התנהלותה מול נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. החברה סירבה להוריד פוסטים של הנשיא, בהם התייחס למפגינים במחאות שהבעירו את המדינה בתור "בריונים" ו"בוזזים". זאת, בשעה שטוויטר מיהרה להחביא את הפוסטים של טראמפ ולסמן חלק מדבריו כמידע מוטעה.

בעקבות המדיניות של פייסבוק החליטו ארגוני זכויות אדם ואזרח בארצות הברית לקרוא לחרם מפרסמים נגד הרשת. מדובר במכה קשה עבור פייסבוק, שהרוויחה 70 מיליארד דולר מפרסום רק בשנת 2019. עד כה הצטרפו לחרם חברות ענק כמו מוזילה, בן אנד ג'ריז, יוניליוור ודה נורת' פייס, ובני הזוג המלכותי הם האחרונים בשרשרת.

גורמים המקורבים לזוג המלכותי מסרו לתקשורת הבריטית שהשניים "מתכוונים להשקיע את זמנם במלחמה בהסתה באינטרנט". לפי הדיווחים, הם יצרו קשר עם אקטיביסטים בארצות הברית וכעת הם פועלים כדי לעודד מנכ"לים נוספים ברחבי העולם להביע את הזדהותם עם מאבק הקהילה השחורה בארצות הברית".

דוברת מטעם פייסבוק הבהירה כי ברשת החברתית משקיעים בשדרוג וייעול האלגוריתם שמזהה דברי שנאה והסתה. "אנחנו יודעים שיש לנו עוד עבודה לעשות", אמרה, והוסיפה שפייסבוק משתפת פעולה עם ארגוני זכויות אדם שונים. מייסד ומנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, הוסיף שפייסבוק תחסום פרסומות הקוראות להפלות אנשים בהתבסס על מוצאם, דתם או נטייתם המינית.