הריחוק החברתי של החודש האחרון יצר שינוי כמעט מוחלט של שגרת החיים, ולא אחת גם גרר ויתורים כואבים על בילויים ומנהגי פנאי. אלא ששלושה חברים שגרים בדירות נפרדות בבניין משותף בראש העין החליטו שהקורונה לא תעצור אותם. הם מצאו דרך ייחודית ומקורית להמשיך ולקיים את משחקי הפלייסטיישן שלהם במוצאי שבת – באמצעות הקרנת המשחק על הבניין ממול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלושת החברים, נשואים עם ילדים, החליטו לפני כשנה לעבור להתגורר בבניין אחד בראש העין. הם כמובן גרים בדירות נפרדות, כל אחד עם משפחתו, אך הקפידו תמיד על קיום מנהג מוכר בבתים רבים בישראל: טורנירי פלייסטיישן. הם מספרים כי מאז המעבר ואיחוד הכוחות בבניין משותף, הם נפגשים כמעט כל מוצאי שבת למשחקי כדורגל ב"פיפ"א".

אך בדומה לאלמנטים נוספים שנפגעו בעקבות שגרת הקורונה החדשה, גם הם לא יכלו עוד להיפגש ולהתחרות בפלייסטיישן. אחד משלושת החברים הוא לירן ברמן בן 36, שעובד כבנקאי ובא במגע עם לקוחות, והוא מספר שמאז התפרצות המגפה הם לא נפגשו כדי לשמור על בריאות משפחותיהם. אולם בשישי האחרון, הוא אומר, הם הבינו כי צריכים למצוא פיתרון.

החברים העלו רעיון מקורי למדי – הקרנת המשחק על הבניין שממול, באמצעות מקרן ביתי שברשות אחד מהם. לאחר כמה נסיונות של סידור הזווית המתאימה, הם הצליחו לייצר לעצמם מסך משותף וגדול במיוחד.

אם חששו שהשכנים בבניין ממול יתנגדו לרעיון או שזה יפריע להם – הם גילו דווקא תמיכה וסיוע מצדם. השכן שעל קיר דירתו הוקרן המשחק יצא בתחילת ההקרנה, חשב כי מדובר בדי-ג'יי שעורך מסיבת רחוב. אך כשהבין כי מדובר ביוזמה מקורית לקיום משחק פיפ"א – הוא נרתם לעזרתם וסגר את תריס החלון, כדי ששלושת החברים יוכלו לשחק להנאתם. גם השכנים האחרים, מבניינם ומבתים סמוכים ברחוב, אהבו מאוד את הרעיון, התיישבו לצפות במשחק והריעו כשהובקעו שערים.

לאור ההצלחה, השלושה מתכננים להמשיך עם היוזמה – ומתכוונים לשוב ולשחק בימים הקרובים במתכונת החדשה. הם אפילו מתכננים להרחיב את מערך ההקרנות – עם סרטים לילדים ולשאר דיירי הבניין, כדי להעביר בצורה נעימה יותר את ימי ההסגר הקשים של הקורונה.