נראה כי הוצאת הילדים לבילוי בגינות ובפארקים הופך לאתגר משמעותי הרבה יותר אל מול הפיתוי של הטלפונים הניידים והטאבלטים שכובשים את עולמם. יריד החדשנות האורבנית בכינוס MUNI EXPO שנערך השבוע בגני התערוכה בתל אביב מספק הצצה יוצאת דופן למתחמי בילויים עתידניים לילדים, שמטרתם - הרחבת העיסוק של בפעילות פנאי מחוץ לבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באירוע הציגו מגוון חברות תפיסה מעודכנת ביחס לגני השעשועים המוכרים לכולנו במטרה להתאים את הגרסה המיושנת, הכוללת נדנדות וארגזי חול, לילדים של היום.

בין 150 המיצגים שנחשפו ביומיים האחרונים ביריד ניתן היה לראות מתחם מגלשות ענקי וססגוני של חברת "מתקני פסגות", שזכתה בפרס בינלאומי יוקרתי על העיצוב, משטח דשא מיוחד של חברת "דשא עז" הכולל אורות, מוזיקה וחיישנים המסנכרנים בין פעולות הילד למסך שמותקן מולו, ומתחם מתקני נינג'ה המוכרים מהתוכנית הפופולרית.

המשנה למנכ"ל המרכז לשלטון מקומי, רם סידיס, מסביר כי "ההיצע הרחב שמוצג בתערוכה מראה שהעיריות יכולות להרשות לעצמן להעז, לא לבנות גנים גנריים ולשנות את המוכר והשכיח. גני שעשועים ממלאים היום צרכים מגוונים של גירויים פיזיים וחושיים עבור מנעד רחב של ילדים".