שינויים בהרגלי הצפייה: נטפליקס הסכימה לבקשת משרד התקשורת, ותוריד כבר השבוע את קצב שידור הסיביות למשך 30 יום. במשרד התקשורת ביקשו מנטפליקס ליישם בישראל את השינוי שכבר החל באירופה, כדי להקל על העומס בתעבורה באינטרנט בצל התפרצות הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד התקשורת ציינו כי השינוי ייושם כבר במהלך השבוע בהדרגה "בכדי להימנע מעומס נוסף על הרשתות". בנטפליקס ציינו כי איכות השידור לא תיפגע: "אנשים ימשיכו לקבל את רמת השירות שהם שילמו עבורו". במדינות האיחוד האירופי כבר פעלה נטפליקס באופן דומה.

עוד הדגישו במשרד התקשורת כי "מהלך זה נועד להבטיח את תפקודו החלק של האינטרנט במהלך משבר COVID19 תוך שמירה על חוויית המשתמש בשירות הישראלי". על פי הנתונים של ספקי שירותי האינטרנט, חל גידול של 30%-20% בתעבורת הנתונים.

 

ליאור רז לוהק תפקיד בסרט הוליוודי של נטפליקס
מורידים את רוחב הפס. פאודה | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

שר התקשורת, ח"כ דוד אמסלם, אמר: "אני שמח שזכינו לאוזן קשבת מאנשי החברה שנעתרה בזמן קצר לבקשה מתוך הבנת גודל השעה". אמסלם נימק את הבקשה: "משרד התקשורת עוקב מקרוב אחר שוק התקשורת בדגש על מצב תעבורת הנתונים והעומס על רשתות התקשורת, ביקשתי מאנשי המשרד לבחון דרכים שיביאו להקלה על העומסים ובין היתר לבצע פניה בנושא לחברת Netflix".

דובר מטעם נטפליקס מסר כי: "בעקבות הדיונים בין משרד התקשורת הישראלי ל- Netflix  ובהתחשב באתגרים יוצאי הדופן שהעלה וירוס הקורונה - החלטנו להתחיל להפחית את שיעורי הסיביות בכל השרתים שלנו בישראל למשך 30 יום. אנו מעריכים כי הדבר יפחית את העומס ברשתות הישראליות בכ- 25% ובמקביל יבטיח שירות איכותי למשתמשינו".