אמזון, ענקית המסחר המקוון של ג'ף בזוס, המשיכה לפעול כרגיל ולא סגרה שני מחסנים בספרד למרות ששלושה עובדים נבדקו ונמצאו כחולים בנגיף הקורונה, כך לפי דיווח באתר Business Insider.

מקרה אחד בו נדבקו שני בני אדם התגלה במחסן הממוקם סמוך למדריד ומאכלס יותר מ-3,000 עובדים. מקרה אחר בו נדבק עובד אחד נחשף במחסן הממוקם סמוך לברצלונה. לפי הדיווח, גורם פנימי מתוך החברה מסר כי באמזון סירבו לסגור את שני המחסנים למרות האירועים והממצאים.

בעקבות ההחלטה השנויה במחלוקת, בהתאחדות העובדים בספרד (CCOO) אמרו כי ינקטו בצעדים משפטיים נגד אמזון. "הם שמים רווח כספי לפני בריאות העובדים", אמרה דוברת האיגוד ללה אינפורציון. כריסטי הופמן, מזכ"לית ארגון זכויות העבודה הבינלאומי UNI, גינתה גם היא את הצעדים של ענקית הסחר ואמרה כי: "אמזון הודיעה לעובדי המשרדים שלה להישאר בבית כדי להימנע מהתפשטות הווירוס, אך כשמדובר במחסנים נראה כי אותו חשש לא קיים".

"אמזון צריכה לנקוט בכל אמצעי אפשרי כדי למנוע את התפשטות הנגיף", הוסיפה הופמן. "ללא אמצעי הזהירות הנדרשים, החברה יכולה לסכן את העובדים ואת הקהילה הרחבה יותר".

אמזון פריים דיי (צילום: reuters)
אמזון פריים דיי | צילום: reuters

ונראה שבמאזון לא מתרגשים, כי לא רק שהיא אינה סוגרת מחסנים אלא שהיא מחפשת עוד עובדים. בעקבות התפשטות הקורונה ברחבי העולם והביקוש חסר התקדים לקניות מקוונת ברשת, הודיעה החברה לאחרונה על גיוס של 100,000 עובדי מחסן.

דובר אמזון התייחס לפרסום ואמר כי הם "פועלים לפי ההנחיות של רשויות הבריאות המקומיות והבינלאומיות". עוד ציין כי "הבריאות והבטיחות של עובדינו היא הדאגה העיקרית שלנו. אנו עוקבים אחר ההנחיות של רשויות הבריאות המקומיות והבינלאומיות ויישמנו שורה של צעדים במרכזינו ברחבי העולם".

מספר הנדבקים בספרד נכון לכתיבת שורות אלה עומד על 9,942 בני אדם ו-342 מתים. המדינה מסתמנת כמוקד ההתפרצות הגדול ביותר באירופה אחרי איטליה, והתפשטות הנגיף בה נעשית מדאיגה יותר ויותר.