לצד הקושי במעקב אחר חולי הקורונה וכמויות המבודדים וככל שהמספרים עולים, פרסם משרד הבריאות מפה חדשה שמצטרפת למפת מסלולי חולי הקורונה - וממפה את כל המבודדים בארץ. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המפה הראשונה שפרסם המשרד, מציגה את כמות האנשים שנמצאים בבידוד בית פעיל – בחלוקה לרשויות מקומיות. גודל העיגול במפה מייצג את מספר המבודדים הרשות, וככל שהוא כהה יותר – כך גם אחוז המבודדים ביחס לאוכלוסייה גדול יותר. במפה נראות כמעט כל הרשויות המקומיות בארץ, מלבד כאלו עם פחות מ-5,000 תושבים. כך, אפשר לראות מהמפה שבאיזור תל אביב נמצא שיעור המבודדים הגדול ביותר. במפה אפשר למצוא גם יישובים קטנים ביותר שכל תושביהם נכנסו לבידוד, כמו ענב. 

המפה השנייה מאפשרת לעקוב אחר מסלולם של החולים בקורונה שכבר אובחנו. כך למשל, תוכלו להזין כתובת ולבדוק היכן נמצאו חולי קורונה בקרבתכם והיכן ביקרו. תוכלו לעקוב גם אחר נסיעות אוטובוס של החולים, ואף לסנן את המיקומים על פי תאריך מדויק.

משרד הבריאות יצר את המפות על סמך המידע שנאסף במשרד, אולם הן מיועדות למתן מידע ראשוני בלבד, והמשרד מציין כי ייתכנו אי דיוקים. בנוסף, ככל שיש אי התאמה בין המידע במפה לזה המופיע באתר הרשמי של המשרד, המידע באתר הוא הנכון. 

במקביל השיקו היום במשרד הבריאות אפליקציה בשם "המגן" באמצעותה תקבלו עדכונים ישר לטלפון הנייד במידה ששהיתם לצד חולה קורונה ואתם צריכים להיכנס לבידוד. במשרד הבריאות מתחייבים שהאפליקציה שומרת את המידע על המיקומים שלכם אך ורק על מכשירכם ומצליבה בין מידע אישי זה לבין נתוני המחקר האפידמיולוגי המעודכנים של משרד הבריאות. נתוני משרד הבריאות מתעדכנים כל הזמן, ונשלחים למכשיר שלכם באופן חד צדדי לצרכי הצלבה.

להורדת האפליקציה לאייפון

להורדת האפליקציה לאנדרואיד