"אתגר הקפיצה" שנפוץ בימים האחרונים באפליקציית טיק טוק, ועלה לכותרות לאחרונה על רקע פציעתו של נער בן 17 שהשתתף בו, הביא להתגייסות של קבוצת בני נוער נגד הסרטונים המסוכנים. תלמידי תיכון "גימנסיה חדרה" צילמו היום (חמישי) סרטונים שבתחילתם נראים בדיוק כמו הסרטונים המקוריים, אלא שאז מגיעה ההפתעה: כששלושת המשתתפים קופצים לאוויר, במקום להכשיל אחד מהם ולהפילו - הוא זוכה לחיבוק מחבריו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות שיח שקיימו המורים בכיתות, על רקע הנחיית שר החינוך רפי פרץ לדון בנושא במוסדות החינוך, החליטו התלמידים על הצעד המיוחד. וכך, בעידוד הנהלת בית הספר, יצאו תלמידי התיכון לחצר בית ספר במהלך יום הלימודים וצילמו את סרטוני "אתגר הקפיצה" האלטרנטיבי והעלו אותם לרשת, תוך הדגשת המסר: "הימנעו מביצוע האתגרים המסוכנים – יש דרך אחרת".

אפליקציית טיק טוק (צילום: Funstock, ShutterStock)
אפליקציית "טיק טוק" | צילום: Funstock, ShutterStock

מירה מילר, תלמידת כיתה י"א בבית הספר, סיפרה: "רצינו ליצור אתגר חברתי שיראה שאפשר להתנהג בכיף ולעשות שמח בטיקטוק. אפשר לקחת את האתגרים למקום חיובי ולא למעשים אלימים ומסוכנים. בואו תעשו כמונו ותחבקו במקום לבעוט". מנהל חדשנות פדגוגית ברשת התיכונים גימנסיה, טום מודן, הוסיף: "אפליקציית ה'טיק טוק' יכולה להיות חיובית ולשמש ככלי ללמידה וליצירת קשרים חברתיים, אך יש שהפכו אותה לאלימה ומסוכנת".