עוד ועוד סרטוני הפתעה מציפים את הרשת: זה תמיד מתחיל ברגע לא ברור שכולל בלבול אבל מיד אחרי מגיעה השמחה הגדולה וההתרגשות. בשבוע האחרון, הסרטונים האלה כבשו את הרשת. מבשרים להורים, לחברים ולמשפחה על ההיריון ומעלים את זה לסטורי, איך לא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אצל שירן פרץ זה היה חלק מהמתנה שנתנה לאמה ליום הולדתה ה-50. "זאת הייתה תגובה כל כך מוגזמת, שהיינו חייבים לשתף ולתעד את זה", מספרות שירן ואמה." לשתף את זה בסטורי זו הדרך שלך לחוות את הדברים יחד עם אנשים. התגובות מעלות את המורל". 

"הסוד של הסרטונים הוא קודם כל באותנטיות שלהם. אתה רואה משהו שקצת מזכיר את סרטוני הפספוסים של פעם", אומר יניב ויצמן, בעלי Teenk, פרסום לבני נוער. "זה לא פייק, זה לא ערוך, זה לא התוכן שאנחנו רגילים בעולמות אחרים. זה כאן ועכשיו וזה משהו שכל אחד יכול להתחבר אליו ולהזדהות איתו. אנחנו נמצאים בעידן שמה שלא משותף – לא קיים".

טרנד סרטוני ההפתעה שכבש את הרשת‎
מבשרים על היריון, מין היילוד ועוד בסרטוני הפתעה | צילום: החדשות 12הכל התחיל אצל הדוגמנית ואושיית הרשת מאיה ורטהיימר. "חלקתי איזה רגע שאני ואסף מספרים להורים שלו על זה שאנחנו בהיריון וברגע שהתחלתי לשתף זה היה כמו אש בשדה קוצים".

במשך תקופה ארוכה, מאיה ובעלה אסף זמיר ניסו להיכנס להיריון – וכשזה סוף סוף קרה, הם בחרו לתעד את הרגע שבו הם מספרים על כך למשפחה ולחברים ולהעלות את זה לאינסטגרם. "הפלאפון שלי הוצף במאות עד אלפי סרטונים של אנשים עם רגעים מאוד מאוד מרגשים", מספרת מאיה.

מספרים על היריון במשחק "החבילה עוברת" - ומתעדים 

צליל אסא נוב היא אחת מאותם אלפים ששיתפה עם מאיה את הרגע המרגש שלה. היא צילמה סרטון שבו בישרה למשפחתה על ההיריון באמצעות המשחק "החבילה עוברת". בשכבה האחרונה של כדור דפי העיתון התחבאה תמונת האולטרה סאונד. בעקבות ההצלחה, הגיע גם סרטון המשך שבו צליל ובעלה טל גילו למשפחה את מין היילוד.

אפליקציית אינסטגרם על סמארטפון
"אם לא מתעדים - הדבר לא קרה" | צילום: PixieMe, ShutterStockוהטרנד הזה בכלל התחיל אצל הסלבס. בר רפאלי, גל גדות וביונסה – כולן החליטו לדלג מעל מדורי הרכילות וצלמי הפפראצי ולבשר בעצמן למיליוני העוקבים על הרגע המרגש בחייהן.

אבל הטרנד הזה הוא לא רק סביב היריון. נוי חזרה בהפתעה מחופשה ארוכה במזרח ותיעדה את המפגש המרגש עם אביה, נכה צה"ל שאיבד את ראייתו. "הופתעתי מאוד, שמעתי קול ברקע ולא הבנתי מה הקול הזה", מספר בן לאיני, אביה של נוי. "זה לא היה ברור, אבל מהר מאוד נפל האסימון שנוי חזרה".  

בעידן הרשתות החברתיות אנחנו זוכים להרבה מאוד רגעים מרגשים ומשמחים, השאלה אם בדרך אנחנו לא שוכחים לשמור גם על רגעים פרטיים. כנראה שלייב פייסבוק מחדר הלידה הוא רק עניין של זמן.