גבריאל פייס הוא נער יהודי בן 13 המתגורר בבריסל, שם, הוא הקים ומנהל ארגון עצמאי ששם לעצמו מטרה ברורה: להילחם בגופים שעושים חרם על ישראל ומזיקים לתדמיתה. בעזרת סרטונים, מפגשים ונוכחות רחבה ברשתות החברתיות, גבריאל מנסה להראות לעולם את ישראל, כפי שהוא רואה אותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ראיתי את השקרים והכזבים נגד ישראל הולכים וגוברים באירופה, וזה גרם לי להרגיש מתוסכל", סיפר בריאיון ל"מהדורה ראשונה". הנער הסביר שהתסכול ביחס לישראל גרם לו להבין שצריך לשנות את צורת החשיבה של האנשים, ובפרט של הצעירים, באירופה, ולכן הוא הקים את YAFI - YOUNG ADVOCATES FOR ISRAEL . "חשבתי שזה נכון להקים ארגון שייאבק בכל השקרים על ישראל", הסביר.

גבריאל אינו לבדו במאבק: היום קיימים גופים גדולים כמו אייפא"ק בארצות הברית או ארגון ידידי ישראל שפועל בבריטניה, וכולם מנסים לחזק את התדמית של ישראל בעולם. ובכל זאת, כשנשאל הצעיר למה הוא חושב שיכול לשנות את המצב הוא הסביר: "אני מקיים שיחות ועידה בווידאו ומפגשים עם אנשים כדי לספר להם על כל הדברים החיוביים שישראל עושה, כאלו שלא שומעים עליהם מספיק בעולם".

הנער גם מסביר שבעיניו אנשים בעלי דעות אנטי-ישראליות הם לרוב אנשים אנטישמיים - לטענתו, השנאה כלפי מדינת ישראל נובעת מהיותה מדינת היהודים. "מה שרוב האנשים לא יודעים שבישראל חיים שני מיליון מוסלמים, כמו כל אזרחים אחרים", הסביר.