על רקע המשבר הכלכלי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם, מנכ"ל ומייסד חברת צ'ק פוינט, גיל שוויד, התראיין אתמול (שלישי) בחדשות 12 ודיבר על מצבה של החברה לאור המצב החדש. למרות שחברות רבות קורסות ונאלצות לפטר עובדים – שוויד דווקא סיפר על ביקוש למוצרי החברה ועל כך שאצלם לא מפטרים עובדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זאת הפתעה גדולה, שינוי כל סדרי בראשית בהתנהלות", אמר ביחס למצב, אך מנגד הוסיף: "אני חייב לציין שיש עבודה בעולם. למרות שכולם עובדים מהבית העולם העסקי לא עצר מלכת והוא מתפקד די יפה".

למרות שחברות רבות לא עומדות בעומס הכלכלי שנוצר עקב המצב, ונאלצות לפטר עובדים – שוויד טוען כי אצלם המצב שונה: "אצלנו אין שום פיטורים. כולם נשארים, הכל כרגיל, אנחנו עושים את כל התהליכים העסקיים, משכורות, בונוסים".

על העבודה מהבית אמר המנכ"ל כי מדובר בשינוי דרמטי. לטענתו בעולם עובדי החברה כבר רגילים לעבוד מהבית, אך זה אינו המצב בישראל. למרות זאת הוא אמר: "אני רואה עבודה מדהימה, כולם מתגייסים, כולם משתנים ובתוך כמה ימים אנחנו עברנו לנוכחות מאוד דלילה במשרדים ומצליחים לתפקד מהבית".

למרות האופטימיות, שוויד לא בטוח עד כמה חיובית העבודה מהבית: "אני לא בטוח עד כמה זה טוב", הוא אמר, "חלק מהאנשים מדווחים על עלייה בפרודוקטיביות, לחלק מהאנשים זה סיוט, אבל כולם מתגייסים".

למרות המצב הוא טען כי רואים ביקוש אדיר למוצרי החברה ברחבי העולם, דווקא עכשיו. "אנשים צריכים פתאום לעבוד מהבית ולאבטח את זה וזה דבר שאנחנו עושים כבר 20 ומשהו שנה", הוא הסביר.