חוקרי הסייבר של חברת צ'ק פוינט הישראלית איתרו חולשת אבטחה בוואטסאפ הגורמת לקריסת האפליקציה ומחיקת כל נתוניה – כך נחשף היום (שני). בעקבות מציאת התקלה, בוואטסאפ מיהרו לתקן את הפרצה ועדכנו את הגולשים: "אנו מלאים בהוקרה. הדיווח של צ'ק פוינט אפשר לנו לפתור את הנושא במהירות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חולשת האבטחה, שתוקנה על ידי הובלתם של מספר חוקרים, אפשרה לגורמים זדוניים להחדיר לינק לצ'טים קבוצתיים אשר הקריס את האפליקציה לכל חברי הצ'ט - באופן שמחייב את מחיקת האפליקציה, הורדתה מחדש ומחיקת כל הנתונים בצ'ט הקבוצתי. 

וואטסאפ
"הדיווח של צ'ק פוינט אפשר לנו לפתור את הנושא במהירות" | צילום: emasali stock, ShutterStock

"וואסטאפ היא אחת מאפליקציות התקשורת המובילות בעולם ולכן היכולת לעצור את השימוש בה ולהביא למחיקת הזכרון בקבוצות השיחה היא תחמושת משמעותית עבור שחקנים זדוניים", סיפר עודד ואנונו, ראש מחלקת חולשת מוצרים בצ'ק פוינט. "אנו ממליצים לכל צרכני האפליקציה לוודא שהיא מעודכנת בעדכון התוכנה האחרון שלה בכדי להבטיח שהם מוגנים מחולשה זו".

לוואטסאפ למעלה מ-1.5 מיליארד משתמשים בכל העולם והיא נחשבת לאפליקציית המסרים המובילה בעולם. למעלה מ-65 מיליארד  הודעות נשלחות באפליקציה מדי יום. בכל צ'ט קבוצתי בוואטסאפ יכולים להשתתף עד 256 חברים.