ג'סיקה האייר גדלה בעוני באחד האזורים הגרועים באנגליה ובגיל 16 כבר עזבה את הבית. למרות הרקע המאתגר שלה היא החליטה שלא לוותר על חלומותיה האקדמיים, ושנתיים לאחר מכן התחילה ללמוד באוניברסיטת מנצ'סטר. אבל עלות שכר הלימוד הכבידה מאד על האייר והיא סיימה את שנת הלימודים הראשונה כשהיא בחובות כבדים, שלא הצליחה לכסות בעבודתה כמלצרית. יום אחד ראתה בפייסבוק הודעה לאתר הכרויות של "שוגר דדי'ז" ובייאושה היא החליטה לפתוח חשבון.

"הם מטרגטים סטודנטיות, ואם יש לך כתובת מייל אוניברסיטאית את יכולה לפתוח חשבון פרימיום בחינם", סיפרה לדיילי מייל. "כשאת מסתכלת על האתר את רואה תמונה של בחור צעיר וחתיך. הם גורמים לך להאמין שהגברים האלה רוצים לצאת אתך אתך לדייטים ולהיות מין מנטורים שלך, שהם יעזרו לך עם הקריירה שלך ויתנו לך מתנות, ושהם לא מתעניינים בך מבחינה מינית. כשלמעשה, המטרה הסופית היא כמעט תמיד סקס".

האייר הנואשת קיוותה שהעבודה כ"שוגר בייבי" תהיה פתרון זמני ונוח, אבל הדיל לפיו היא מקבלת כסף בעבור דייטים הפך במהירות לתשלום עבור מין, והיא נהייתה תלויה בכסף הגדול שהרוויחה דרך האתר. "בהתחלה הייתי פוגשת גברים רק לדייטים, והייתי מרוויחה בממוצע בין 300-650 ש"ח לפגישה", היא מספרת. ככל שהמצב הכלכלי שלה החמיר היא הסכימה לקיים יחסי מין עם הגברים שהכירה באתר עבור סכומים גדולים יותר, שהגיעו עד ל-3,000 ש"ח ללילה. האייר מעריכה שהיא נפגשה עם כ-50 גברים מהאתר לאורך השנים. רובם היו בגילאי 40-50, ממגוון של רקעים ועבודות. "לא לכולם יש הרבה כסף. האמת שחלקם היו ממש לחוצים על כסף".

היא מספרת שככל שהמשיכה להיפגש עם גברים מהאתר, כך היא גם לקחה יותר סיכונים, וחלק מהמפגשים הותירו אותה מצולקת נפשית. "ברגע שאת נכנסת לזה ומתרגלת לכסף - קשה להפסיק. את מתחילה להוריד את הסטנדרטים שלך ומתחילה לקחת סיכונים כי את צריכה את הכסף, וכשאת מקבלת את הכסף את פשוט מבזבזת אותו כי את חושבת ש'זה כסף קל'. המצב הנפשי שלי התדרדר מאוד באותה תקופה, הרגשתי מבודדת ולא היה לי עם מי לדבר. החברות שלי חשבו שאני חיה את חיי הזוהר, אבל לא סיפרתי להן על המציאות של מה שאני עושה כי לא רציתי שהן ישפטו אותי".

ג'סיקה האייר
"לא מתנהגים אלייך כאילו את גם בן אדם" | צילום: עמוד הפייסבוק של ג'סיקה האייר

האייר מספרת שהיא דיווחה לאתר על מספר מקרים של גברים שהתנהגו אליה בצורה לא הולמת, אבל מפעילי האתר לא עשו דבר. "אני לא אומרת שכל הגברים שם היו מגעילים, אבל בחוויה שלי מרבית הגברים באתרים האלה לא מתנהגים אלייך כאילו את גם בן אדם. עבורם את רק עסקה – עסקה מינית. אחד מהלקוחות אמר לי פעם שהוא מעדיף להיפגש עם בחורות פחות יפות ממני, כי הוא מעדיף שהן יהיו חסרות בטחון".

לאחר כשלוש שנים של עבודה כ"שוגר בייבי" הצליחה האייר לעזוב את העבודה באתר, בסיוע בן זוגה. מאז היא נמצאת בטיפול נפשי ומנסה להשתקם מהצלקות שהשאירה בה העבודה. כיום, בגיל 24, היא גם מנסה לחשוף את העולם האמיתי שמאחורי ה"שוגר דדי'ז" במטרה לגרום לנשים צעירות אחרות להבין מה הסיכונים וההשלכות של העבודה לפני שהן נכנסות לתחום. "אסור שנשים יחשבו שהכל טוב וזוהר שם, כי זה ממש לא", היא אומרת. היא גם מתכוונת להגשים חלום ולפתוח קבוצות תמיכה לסטודנטיות שהפכו לעובדות מין: "אני רוצה להעניק להן סיוע נפשי, מקום לדבר על החוויות שלהן בלי שיפוט, וסיוע לחזור לעולם העבודה ה'רגיל'. החוויות שלי כשוגר בייבי היו נוראיות אבל הצלחתי לצאת מזה, ואני רוצה להציע את העזרה והתמיכה שהיו חסרות לי אז לנשים אחרות".