וואטסאפ הפכה להיות לאחת מהאפליקציות הראשונות שכמעט כולנו מתקינים על סמארטפון חדש. ובדיוק בגלל זה יש הרבה אנשים שחוששים אפילו להחליף את המכשיר הישן מתוך פחד לאבד את היסטוריית השיחות שצברו במשך תקופה ארוכה.

אז אם אתם רוצים לעבור בין סמארטפונים תוכלו לגבות ולשחזר את כל ההודעות בעזרת כלים פשוטים בלי לאבד מידע. הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לזכור את שם המשתמש והסיסמה של המייל אליו מקושר האייפון או האנדרואיד שלכם.

אנדרואיד

פתחו את וואטסאפ בטלפון שלכם, הקישו על שלוש הנקודות ושם על הגדרות, ואז על צ'אטים.

לאחר מכן בחרו בגיבוי צ'אט

בחרו בגבה ב-Google Drive

בחרו חשבון גוגל שבו תגבו את ההסטוריה שלכם. התחברו פשוט עם שם משתמש וסיסמה של ג'ימייל. בחרו תדירות שאינה "אף פעם". הכי טוב לעשות את זה כל יום ולתת לוואטסאפ לפעול אוטומטית.

לחצו על גבה דרך כדי לבחור אם הגיבוי יהיה רק בחיבור WiFi או גם בסלולרי. שימו לב: גיבוי בסלולרי עלול לנגוס חלק כביר מהחבילה. ויש עוד משהו שחשוב לזכור: במידה ואין לכם מספיק זיכרון ב-Google Drive תצטרכו לפנות מקום על ידי מחיקת תמונות וסרטונים, או לרכוש נפח נוסף במינוי חודשי של דולרים בודדים.

מה עושים אחרי? כשהטלפון החדש אצלכם והורדתם את האפליקציה, קודם ודאו שחשבון הג'ימייל שמקושר לסמארטפון שלכם הוא אותו אחד שהיה במכשיר הישן שלכם. לאחר מכן הכניסו את מספר הטלפון שלכם והקישו את הקוד שקיבלתם במסרון. בשלב האחרון תקפוץ לכם הודעה שתשאל אתכם האם לשחזר מגיבוי אותה תצטרכו לאשר.

שימו לב: במידה ותדלגו על שלב השחזור לא תוכלו לחזור על הפעולה פעם נוספת. השחזור עשוי לקחת מספר דקות ומומלץ להיות מחוברים לרשת WiFi.

אייפון

פתחו את וואטסאפ באייפון שלכם, הקישו על גלגל השיניים (הגדרות) הנקודות ושם על צ'אטים.

לאחר בחרו בגיבוי צ'אט

בחרו בחשבון ה-iCloud שלכם ולחצו על "בצע גיבוי כעת".

דגש נוסף: אם אינכם מחוברים לחשבון iCloud התחברו פשוט עם שם משתמש וסיסמה שהיו מוגדרים באייפון הישן שלכם, בחרו תדירות שאינה "אף פעם". אנחנו ממליצים לעשות את זה כל יום ולתת לוואטסאפ לפעול אוטומטית.

שימו לב: גיבוי בסלולרי עלול לנגוס חלק כביר מהחבילה. ויש עוד משהו שחשוב לזכור: במידה ואין לכם מספיק זיכרון ב-iCloud תצטרכו לפנות מקום על ידי מחיקת תמונות וסרטונים, או לרכוש נפח נוסף במינוי חודשי של דולרים בודדים.

מה עושים אחרי? כשהאייפון החדש אצלכם והורדתם את האפליקציה, קודם ודאו שחשבון ה-Apple ID הוא אותו אחד שהיה במכשיר הישן שלכם. לאחר מכן הכניסו את מספר הטלפון שלכם והקישו את הקוד שקיבלתם במסרון. בשלב האחרון תקפוץ לכם הודעה שתשאל אתכם האם לשחזר מגיבוי אותה תצטרכו לאשר.

מעבר מאייפון לאנדרואיד - ולהפך

באופן רשמי אין דרך להעתיק את המידע וההיסטוריה בין שתי מערכות ההפעלה באפליקציה. קיימות אפליקציות שונות שמאפשרות לכאורה לשחזר לכם את ההודעות, אך עלולות לצוץ בעיות פרטיות ואובדן של המידע לחלוטין.