לפי דיווחים בארה"ב, בפייסבוק שוקלים להסיר את ספירת הלייקים כדי למנוע קנאה בין המשתמשים ולהניא אותם מצנזורה עצמית. הפרסום מגיע אחרי שפיילוט דומה כבר קיים ברשת החברתית אינסטגרם, שבבעלות פייסבוק, ופועל כבר בשבע מדינות.

מי שהובילה לחשיפת המהלך היא מהנדסת בשם ג'יין מנצ'ון וונג, שהבחינה בספירת לייקים נסתרת באפליקציית הפייסבוק במכשיר האנדרואיד שלה. כשפייסבוק נשאלה על כך, היא אישרה שהיא שוקלת לבחון את הסרת ה"לייק", אך הדגישה שהאפשרות עדיין לא זמינה למשתמשים. בפייסבוק סירבו לשתף את המניעים המדויקים או את לוח הזמנים להתחלת הבדיקה. אם היא תחליט להסיר את ה"כפתור", סביר להניח שתעשה זאת בהדרגה, ותחזור בה במידה שהדבר יפגע באופן משמעותי בהכנסותיה.

לפני כחודשיים דווח כי אינסטגרם הודיעה כי בעדכון הקרוב תעלים את ספירת הלייקים המופיעים בתחתית הפוסטים, על מנת "להתמקד בתוכן ולא במספרים". ההכרזה הגיעה כמה חודשים אחרי שהרשת החברתית הודיעה כי תפעל על מנת לשנות את הרגלי הצריכה ברשת החברתית.

העדכון, שתחילה הופיע אצל מספר מצומצם של משתמשים כפיילוט, יופיע בגרסה החדשה של אינסטגרם באופן רחב במספר מדינות לפני שיופץ כגרסה הרשמית בכל העולם. העדכון החדש יופיע בקרוב גם באירלנד, איטליה, יפן, ברזיל, אוסטרליה ובניו זילנד.

עם זאת, דווקא בקנדה, שהייתה הראשונה בפיילוט, גילו המשתמשים במפתיע שהגרסה בה ניתן לראות את כמות הלייקים, חזרה בעדכון האחרון לאפליקציה.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום