בישראל אין ארגוני פשע? הם כאן מזמן (צילום: החדשות)
בישראל אין ארגוני פשע? הם כאן מזמן | צילום: החדשות

לא פעם שאנחנו מסקרים את עולם הפשע הישראלי אומרים לי או לנו בביטול: "תפסיקו עם ארגוני הפשע. בישראל אין ארגוני פשע, יש לכל היותר כנופיות פשע, אל תעשו מישראל סיציליה". אבל כמה פרשות מהשנים האחרונות מגלות עד כמה קרובים ארגוני הפשע לשלטון המרכזי ושולחים אליו זרועות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרחק מאור הזרקורים מתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב משפטו של איש העסקים יאיר ביטון, הבעלים של החברה הבורסאית "ב. יאיר". ביטון, כך על פי כתב האישום שהוגש נגדו, הלבין כספים בעבור ארגון הפשע של יצחק אברג'יל.

גיא פלג (צילום: החדשות)
גיא פלג על הקשר בין ארגוי הפשע בישראל לש | צילום: החדשות

עדת המפתח בתיק, שמסרבת בינתיים להעיד בטענות שונות ומשונות היא שולה זקן, מי שניהלה את הלשכות של אהוד אולמרט בעיריית ירושלים, במשרד האוצר ובמשרד רה"מ. רק כדי להזכיר עד כמה עוצמה הייתה לעבריינית הזאת די אם נזכיר שבמהלך היותה מנהלת הלשכה של אולמרט כשר האוצר היא מנעה במשך חודשים ארוכים מראש ראשות המיסים, אז ג'קי מצא, מלהיפגש עם שר האוצר עד שזה ימלא את בקשותיו של אחיה יורם קארשי.

זקן, כאמור, אינה רק עדת מפתח. בהקלטות המצויות בידי המשטרה עולה תמונה של חברות קרובה, קרובה מאוד, בין ביטון לבין זקן. אגב, ביטון המליץ לזקן, שהסתבכה, לשכור את שירותיה של חברה אחרת שלו - עורכת הדין רות דוד - בעבר פרקליטת מחוז תל אביב, שכיום נאשמת בפלילים.

ביטון הוא זה שהעניק לעו"ד רות דוד שעון יקר ערך בשווי של עשרות אלפי שקלים, דוגמה נוספת עד כמה היה קרוב ארגון הפשע של אברג'יל לראש הממשלה ולצמרת משרד המשפטים. בימים האחרונים אנו עדים לחשדות כנגד יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דוד ביטן, גם כאן מסתתר קשר סמוי מן העין בין אחד מבכירי הפוליטיקאים הישראלים, ודאי הפוליטיקאי המקורב ביותר לרה"מ, לבין ארגון הפשע של משפחת ג'רושי.

אז נכון שאנחנו לא סיציליה, שהרי בינתיים לא נחשף קשר בין ארגוני הפשיעה לשופטים או לשרים, אבל נדמה לי שהיום כבר אפשר לומר בזהירות שאנחנו לא ממש רחוקים משם.