ראשת הממשלה ארדן. "מהלך עצום" (צילום: sky news, חדשות)
ג'סינדה ארדרן | צילום: sky news, חדשות

נתחיל בזה שאני אימא לשלושה בנים ולכן הדברים הבאים מוגשים אחרי מחשבה אבל בלי ניסיון מעשי בשטח – ועדיין אני מבקשת להציע לכם את התובנות שלי מהשבוע הזה שהתחיל בקמפיין ה-Me too ששוטף את הרשת והגיע גם אלינו, דרך הריאיון האמיץ שהעניקה מעיין קרת שנשדר בחדשות סוף השבוע, ועד לכותרת על ראש ממשלת ניו זילנד החדשה, ג'סינדה ארדרן, רק בת 37, הצעירה ביותר מזה 150 שנה, והאישה השלישית בתפקיד ששמעה את הבשורה בשידור חי בטלוויזיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המינוי הזה הזכיר לי דברים ששמעתי בזמנו מאחת הבכירות ב-MSN, אישה מרשימה ממוצא ניו זילנדי, שניסתה להסביר למה דווקא שם, בניו זילנד, יש כזה שוויון ונשים מובילות כבר שנים בכל התחומים, בעסקים כמו בפוליטיקה. קודם כל, סיפרה, אנחנו גדלות בטבע, כילדות טבע, בלי התעסקות מיותרת במראה החיצוני. תחשבו על חבורה של "בוצ'יות", הסבירה, ותבינו למה הכוונה. בת 12 משוחררת מכל ההתעסקות הזו שמקשה כל כך על הילדות שלנו, שמבינות מהר מאוד שהן נשפטות לפי המראה החיצוני לפני כל דבר אחר.

ויותר חשוב, היא סיפרה, הסוד טמון במנטרה שמלווה את הבנות שם – מה שהן שומעות מלידה מהסביבה: לא שמלת הכלה, לא יום החתונה, לא בן הזוג שתמצאי, לא האהבה והזוגיות כפסגת השאיפות. שלוש מילים שהן תפיסת עולם שלמה: BE YOUR OWN BOSS (היי הבוסית של עצמך).

דנה ויס (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

תחשבו על זה. כמה זה גאוני. כמה זה נכון וכמה זה קשור לכל מה שראינו השבוע ועוד ימשיך להיחשף. ילדה שגדלה על המנטרה הזו לא תפחד להגיד לא, לא תחשוב שהיא לא בסדר, לא תרגיש שעתידה תלוי בגברים, לא תתאמץ להרשים את הצד השני כי היא לא תצטרך אותו ובעיקר לא תחלום על חתונה כדרך להישרדות אלא כמתכון לשותפות או שלא בכלל.

אז ביום שבו ניו זילנד שוב מלמדת אותנו שזה עובד, שווה ללמוד, לזכור ובעיקר לשנן בכל פעם שאנחנו אומרים לבנות שלנו כמה את יפה וכמה את נראית טוב ועד החתונה זה יעבור: BE YOUR OWN BOSS, ילדה שלי קטנה, "היי הבוס של עצמך", מתבגרת חמודה, "את יכולה לסמוך על עצמך", עכשיו שצמחת להיות בחורה צעירה שכל העולם עוד לפניה. ארבע מלים שהן תמצית המהפכה.