הגנרלים לשעבר בלחץ, חלקם לפחות: הם פתחו בהרעשה ארטילרית כבדה של פצצות חושך ודעות קדומות. גיבור ישראל אביגדור קהלני, מפקד זרוע היבשה לשעבר יפתח רון-טל והרב הראשי לשעבר ישראל וייס – הם חרדים לביטחון המדינה ונזעקים לכל מיקרופון רענן. וכל זה למה? כי צה"ל שוקל לאפשר גם לחיילות לשרת בשריון, לא רק כמדריכות כפי שכבר קיים היום אלא ממש טנקיסטיות והם נחרדים מהרעיון.

עקבו אחר קרן מרציאנו בטוויטר

"זו שערוריה שנועדה להחליש את צה"ל", קונן רון-טל. "נשים צריכות לגדל ילדים", הגדיר קהלני - והרב וייס הפליג בדמיון ואמר שאם נשים וגברים יהיו יחד בטנק, אז אחרי תשעה חודשים ייצא טנקיסט קטן. הנתונים מראים שבחמש השנים האחרונות עלה מספר הלוחמות פי ארבעה. אבל עזבו אותם מפמיניזם, הם רוצים לחזור ולאכול מאותו מסטינג שוביניסטי עבש.

אז המתח המיני זו הבעיה עכשיו? כאילו שהוא לא קיים בגדודי הקרקל ובגדודים המעורבים, בתותחנים, במשרדי ההערכה של המודיעין ובחדר השידור בגלי צה"ל. ומה עם הקוקפיט היוקרתי של חיל האוויר? ואם כבר נכנסנו לתא הטייס, אתם זוכרים את הטיעונים שהשמיעו נגד בנות טייסות? שהן לא יצליחו להחזיק מעמד בטיסות ממושכותו מה יקרה אם ייפלו בשבי. כאילו שחוסן נפשי ופיזי הם נחלתם הבלעדית של הגברים.

הטנקיסטית הראשונה בארה"ב. סמית'
לארה"ב כבר יש טנקיסטית | צילום:

בואו נלך צעד נוסף קדימה: את אותם טיעונים אפשר להשמיע גם נגד עולם העבודה. אולי זה לא טוב שנשים וגברים יישבו יחד במשרד או ינהלו יחד בדירקטוריון? המתח המיני, אתם יודעים. וחוץ מזה, מי ישמור על הילדים בבית?

מי שמערער על זכותן של נשים לשרת בתפקידים קרביים מערער גם על היכול שלהן להשתלב ולהוביל בשוק העבודה. גנרלים יקרים, אתם יכולים להמשיך ולהחזיק בדעות החשוכות שלכם, הן כבר לא רלוונטיות היום. אנחנו הנשים בדרך לשוויון מלא. הדרך לא קלה ויש בה סטיות ורעשי רקע מיותרים כמו אלה ששמענו היום, אבל בסוף ננצח כי אין ברירה אחרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק