בדרך לקריסה? אבו מאזן (ארכיון) (צילום: רויטרס, רויטרס_)
כיצד יושפע מתוצאות הבחירות? אבו מאזן | צילום: רויטרס, רויטרס_

תוצאות הבחירות לוועד המרכזי של הפת"ח נותנות תמונה בהירה של יחסי הכוחות בתנועה - לקראת הקרב הגדול על חלוקת הירושה של אבו מאזן. מהתוצאות עולות מספר נקודות מרכזיות, על מצבם של ג'יבריל רג'וב, ברגותי והמועמד המועדף על מדינות ערב, אחיינו של ערפאת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'יבריל רג'וב הוא המנצח האמיתי של הבחירות, ומעתה ינהג כמספר שניים לכל דבר של "הראיס". הבריתות שרקם עבדו יפה, אף שלא קיבל כמעט קולות מחברי פת"ח בעזה. מרואן ברגותי נבחר אמנם במקום הראשון, אבל זו הצבעה אוטומטית, פולחנית, למען האסיר הנמצא בכלא הישראלי. חבורת מקורביו נחלה כישלון חרוץ בניסיון להשיג ולו מושב אחד בין 18 חברי הוועד המרכזי .

מחמוד אל-עלול הצליח להפוך למנהיג הבלתי מוכרז של התנזים, הקאדרים של הארגון, והוא שיהיה יריבו הגדול של רג'וב. נאסר אל קידווה, אחיינו של ערפאת ומועמדן של מדינות ערב להחליף את אבו מאזן, הצליח בקושי להשתחל לוועד המרכזי, אין לו בסיס כוח מוצק משל עצמו

בשאר התוצאות אין הפתעות גדולות. כישלונו של אבו-עלא היה צפוי וכעת נמחק הסיכוי האחרון שלו להתמודד על ראשות הרשות הפלסטינית. אנשיו של מוחמד דחלן, שסולקו מן הוועידה השביעית של הפת"ח ברמאללה - נשארו ללא סיכוי להשיג דריסת רגל בהנהגה, אבל אין זה סוף פסוק.

אהוד יערי (צילום: חדשות 2)
אהוד יערי | צילום: חדשות 2אבו מאזן הצליח לסיים את הוועידה בלי יותר מידי שערוריות, אבל לא ניסה, כפי שרצה, לרענן את ההנהגה. הוא עדיין שולט יפה בעניינים, אך חייב את ההישג לגנרל מאג'ד פרג', ראש המודיעין, שהחליט הפעם לא להתמודד בעצמו.