עכשיו זה קורה: עד היום ראינו סטגנציה מוחלטת בסקרים, אך בשבוע הבא תתחיל מערכת הבחירות האמיתית. זו תהיה מערכת קצרה מאוד - 17 יום, או אפילו פחות מזה - אך אינטנסיבית. היכונו למתקפה על התודעה שלכם. כל השלטים ברחבי הארץ כבר נמכרו, כך גם הספוטים באינטרנט והבאנרים, זאת בניסיון לשנות את תמונת המצב הנוכחית. נקודת המוצא של המפלגות היא שאל השבועיים הקרובים יתנקזו כל ההתלבטויות ושצפויים שינוים משמעותיים.

הציר המרכזי הצפוי יהיה כפי שאנחנו רגילים, מהמפלגות הקטנות אל הגדולות וביתר דיוק: מעבר ממפלגות הימין השונות אל הליכוד. כדי להימנע מכך, מנסה נפתלי בנט להקדים תרופה למכה. בראיון שישודר במוצאי שבת ב"פגוש את העיתונות" הוא מצהיר שסיעת "ימינה" תתמוך במתן חסינות לנתניהו, אלא אם יקרה משהו רדיקלי. הנמקתו – אם נתניהו ינצח, זו תהיה כבר הפעם השניה בה ניתן לו אמון הציבור, ובנוסף רוצים ב"ימינה" למנוע טלטלה נוספת למערכת.

למרות זאת, עדיין קיימים גורמים בליכוד שחושדים כי בנט ושקד יחברו לכחול לבן וליברמן לאחר הבחירות. זהו חשש לא הגיוני, מהסיבה הפשוטה: הממשלה בה יקבלו בנט, שקד, סמוטריץ' ופרץ  הכי הרבה היא ממשלה צרה של נתניהו בה הוא זקוק לכל מנדט.

בינתיים, אביגדור ליברמן הוא המנצח של מערכת הבחירות, אך זהו רק שלב הביניים. רבים בקרב מצביעי הליכוד וכחול לבן מתלבטים האם לעבור אליו, אך נראה ביום הבחירות אם כל זה יתממש. לגבי המחלוקות בכחול לבן: כולם מדברים על החפרפרת שאולי נמצאת ליד גנץ, אך עדיף חפרפת מאשר שלידך יהיו עדי מדינה, עבריינים בפוטנציה ויריבים שמשמיצים החוצה.

הבעיה של כחול לבן גדולה הרבה יותר. הבחירות האלו הן במעמד צד אחד. השמאל לא יהיה שחקן אקטיבי, וכנראה שתקום ממשלת ימין-ימין או ימין-מרכז. בני גנץ נטול אנרגיה וגם יועציו מתקשים להוציא ממנו התלהבות. שמעון פרס היה אומר: "אתה גדול כגודל המריבות שלך". גנץ בינתיים גדול כגודל השאננות והנמנמת שלו.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום