המלחמה, ליתר דיוק המלחמות בתימן, נעדרות בדרך כלל מדיווחי החדשות בארץ, וחבל: האדישות למעשה אינה מאפשרת לציבור לעקוב כהלכה אחרי הופעת הטילים החדשים - מתוצרת אירן - בידי החות'ים המשגרים אותם לטווחים של כ-700 ק"מ לתוך סעודיה. ראוי לנו לאמץ כלל פשוט: הנשק המתקדם - טילים, מל"טים מדויקים נושאי פצצות וכדומה - שרואים עכשיו בידי בני בריתה של אירן בצנעא, חזקה עליהם שיצוצו בהמשך העלילה בידי חיזבאללה, בידי המיליציות השיעיות בעירק ובסוריה - ואפילו אצל חמאס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אבל מעבר לזה מתחולל כעת מהפך חשוד מאין כמוהו - השותפות בין סעודיה לאיחוד האמירויות בלחימה נגד החות'ים הולכת ונפרמת. השליט בפועל של האמירויות, השייח מוחמד בן-זייד, הוציא בבת אחת את כוחותיו מתימן, לרבות מן האיים החולשים על השיט במצרי באב אל-מנדב, בואכה הים האדום ואילת. יתרה מזאת, האמירויות החלו לפלרטט במרץ עם השלטונות בטהרן במגמה לדה-אסקלציה במפרץ הפרסי - והסעודים מוצאים עצמם לבד.

מורדים חות'ים, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
מורדים חות'ים (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

היום הושלם צעד דרמטי נוסף - הכוחות המקומיים שאומנו וצוידו על ידי האמירויות השתלטו על עדן, ומעתה מושלת שם ממשלה החותרת בגלוי לנתק את דרום תימן משאר חלקי המדינה. הסעודים, שהחזיקו כוח משלהם בעדן בחרו לסגת. הנשיא האדי שממילא מבלה את רוב זמנו בריאד, מעביר בלית ברירה את שרידי הממשל שלו לעיר מארב, אך למעשה הממשלה שלו שפעלה בחסות סעודית - יורדת מן הבמה. יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן מתגלה כנמר ללא ציפורניים, את החות'ים אין בכוחו להביס ואת הברית עם איחוד האמירויות הוא מאבד.

בקצרה: אירן מצטיירת כמי שידה על העליונה בתימן - על כל המשמעויות שעלולות להיות לכך בעתיד.