הרבה מאוד תחומים מתנגשים במאבק על הכדורגל בשבת: עולם הספורט, העולם המשפטי והעולם הפוליטי. מאז המנדט הבריטי משחקים כדורגל בשבת ומאז קום המדינה זה בניגוד לחוק. היתר עבודה בשבת לכדורגל מעולם לא ניתן, העוסקים במלאכה אף פעם לא ביקשו להוציא היתר כזה ולמתנגדים זה אף פעם לא היה כנראה דחוף לצאת כנגדו - וכך זה נותר חלק מהסטטוס קוו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אלא שבשנים האחרונות כדורגלנים החליטו שהם לא רוצים לשחק כדורגל בשבת. כשהם פנו לבית הדין לעבודה כנגד מינהלת הליגה כדי שלא לשחק בשבת הקלפים נטרפו. השופטת שאלה: "אין היתר עבודה בשבת?" והשחקנים ענו "לא". כששאלה מדוע השיבו לה שאף אחד לא ביקש.

בן מיטלמן
בן מיטלמן | צילום:

השופטת הודיעה שהיא לא יכולה להתיר עבודה בשבת בניגוד לחוק, ומכאן התגלגל הנושא לבג"ץ. פוליטית יש שרים וחברי כנסת שרוצים לגרוף נקודות בקרב אלה שמתנגדים לכדורגל בשבת. שר העבודה והרווחה חיים כץ יודע שיש ביניהם כאלה שהם חובבי כדורגל וגם אנחנו רואים את מחאת אוהדי הכדורגל שאוהבים את הכדורגל בשבת.

נשאלת השאלה האם חילונים שלא שומרים שבת, חיילים שכל השבוע נמצאים בבסיס - האם הם שווים פחות משומרי השבת שרוצים לקחת חלק במשחק. בג"ץ עשוי לקרוא למדינה להוציא אישור עבודה בשבת לכדורגלנים או לאכוף את איסור העבודה בשבת. מנגד הוא יכול להחזיר את הכדור לוועדה שהוקמה בנושא.