יואב הורביץ עם נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
יואב הורוביץ ובנימין נתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

יואב הורוביץ הוא לא עוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה שמתפטר, הן מבחינת האיכות והן מבחינת המחויבות. הוא הוגדר בלשכת רה"מ "שחקן נשמה" והוא בא באמת לשרת את הציבור. כך הוא התחנך וכך הוא מחנך את ילדיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות הדיווחים, זה לא בגלל רעיית ראש הממשלה וגם לא בגלל הבן יאיר. הוא עמד במשך יותר משלוש שנים כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה ובלם התקפי זעם אלימים של הגברת נתניהו, וכן היה עד למטחי השמצות וגידופים של נתניהו הצעיר.

הוא עוזב משום שהסתבר לו שכל מה שנתניהו עושה, כל פעולה או הצהרה במדיניות החוץ, פנים, ביטחון, כלכלה, חברה – הכל בפריזמה אחת – לחמוק ממשפט. כל מינוי, ממבקר המדינה מתניהו אנגלמן ועד לשר המשפטים אמיר אוחנה, הכל במטרה אחת – איך זה עומד מול פני הדין.

אמנון אברמוביץ' (צילום: חדשות 2)
אמנון אברמוביץ' | צילום: חדשות 2

הורוביץ התחבט, התייסר והתייעץ עם חבריו. אנשים אמרו לו שהוא חייב להישאר ולכן נשאר, אבל לבסוף הגיעו מים עד נפש. הוא לא רוצה להיות שותף למנגנון בלתי מוסרי, כשכל מטרת קיום המדינה זה מקלט בטוח, לא לעם היהודי, אלא לנאשם אחד בפלילים.

לכן, חרף אהבתו והערכתו לנתניהו, לאחר שראש הממשלה נכנס לסחרור וכל כולו איך להימלט מהמשפט, הוא החליט - עד כאן.

מטעמו של יואב הורביץ נמסר בתגובה: "הדברים שיוחסו לי הם שקריים. יש לי הערכה רבה לראש הממשלה נתניהו על האופן שבו הוא מוביל את המדינה וכל פרשנות אחרת היא שקרית. ביקשתי לסיים את תפקידי לפני הבחירות והתבקשתי להישאר עד כינונה של הממשלה. מכיוון שלא כוננה ממשלה ביקשתי לסיימו כעת".