אחרי שאתמול צייץ טראמפ במסר לרוסיה: "הטילים בדרך לסוריה", היום (חמישי) בהתאם לחוסר העקביות המאפיין את הנשיא הוא מצייץ שעדיין לא החליט האם ומתי לתקוף בסוריה: "שום דבר לא הוחלט. אנחנו חושבים אנחנו נערכים". אך במקביל המאמצים הדיפולמטיים לא נפסקים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כדי לעלות מדרגה ולבצע תקיפה אפקטיבית יותר, מנסה ארצות הברית לבנות קואליציה. אם לא צבאית, לפחות מוסרית, ולפי כל הסימנים גם דונלד טראמפ וצוותו פועלים כך ממש עכשיו.

הלילה שוחח נשיא ארה"ב עם ארדואן נשיא טורקיה, אחרי השיחה הזו התקשר ארדואן לוולדימיר פוטין. מהקרמלין נמסר שלא נקבעה שיחה ישירה עם טראמפ, אבל ערוצי הקשר עם וושינגטון "פתוחים כל הזמן".

טראמפ נמצא בקשר רציף גם עם עמנואל מקרון, נשיא צרפת, שהכריז היום שיש הוכחות שבדומא נעשה שימוש בנשק כימי, אבל נמנע מלהתחייב למועד או אופן תגובה.

גם ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי הביעה זעזוע מאירועי דומא והורתה להעביר כוח צוללות לאזור, אך בינתיים מהססת לפעול. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל קראה לשקול את כל האפשרויות והכריזה שגרמניה לא תיקח חלק בפעולה התקפית, "אבל תסייע".

ובנאטו, ברית ההגנה שמאחדת את כל הכוחות מול רוסיה, החלו היום לבחון את אפשרות לפעול מהבסיסים בטורקיה. איך יפעל טראמפ, מתי ואם בכלל? לא ברור, אבל כל האופציות נבדקות, כל האופציות על השולחן.